Календар подій:

2013 рік
12 жовтня
З  акваторії порту «Южний»  було виведено судно з   прохідною   осадкою  16 м – найбільшою в історії гавані. В липні цього року  прохідна   осадка суден для порту Южний складала   15 метрів.

2014  рік
31 жовтня        
Міжнародний день Чорного моря.  У рамках   заходів присвячених до свята, за ініціативою адміністрації та профспілкового комітету порту  «Южний», пройшов перший загальноміський конкурс екологічного виховання «Зелена хвиля». Сьогодні конкурс носить характер традиційного і проводиться щорічно.

2015 рік
2 жовтня          
В адміністрації   морського порту  «Южний»  відбулась зустріч Максима Широкова, начальника  адміністрації порту з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку — українськими та бельгійськими експертами з питань екологічної безпеки.

2015 рік
6 жовтня
 В адміністрації морського порту «Южний»  пройшло урочисте вручення  міжнародних сертифікатів системи управління  якістю.  Сертифікати вручав Кирило   Шаламай, генеральний директор класифікаційного суспільства  «Регістр судноплавства України».   Підставою для вручення сертифікатів стали висновки проведення  Регістром судноплавства України перевірки та оцінки системи управління  якістю на відповідність  вимогам  міжнародного стандарту ISO 9001:2008 (ДСТУ ISO 9001:2009).

2015  рік
7 жовтня
В порт  «Южний» пройшов прес-тур для журналістів з інформаційного  агентства «Центр-медіа» для  ознайомлення з діяльністю адміністрації  порту та роботою ДП «МТП «Южний».

2015  рік
28 жовтня
В адміністрацію морського порту «Южний» поступив екскаватор-навантажувач JCB  3CX   Sitemaster, ємність ковша — до 1,3 куб. м.

2016  рік
19 жовтня
адміністрація морського порту «Южний» стала  переможцем ХV Всеукраїнського конкурсу «Екологічна якість та безпека»  в номінації «Екологічна ініціатива».

2017  рік
2 жовтня
Фахівці адміністрації морського порту «Южний» отримали дипломи про закінчення бізнес-школи City Business School. Максим  Широков , начальник адміністрації порту вважає, що новий рівень освіти  дозволить фахівцям мати системний погляд на управління, що призведе до більш високих результатів.

2017 рік
5 жовтня       
Компанія China Harbour Engineering Company Ltd. (CHEC) виконала  роботи в обсязі 1 632 600 куб. м, що опереджає план графіку на 21%. Це результат роботи  чотирьох земкараванів: Darun 27,   MP-26, Jinhangjur 407,  Darun 36.