Календар подій:

Січень 2014 В адміністрації морського порту «Южний» 2014 рік  оголошений «Роком безпеки». Відповідні служби розробили спеціальні плани організаційно-технічних заходів, які включають додаткові тренування і навчання, проведення тематичних семінарів. (Подробиці в газеті «Портовик» № 3 за 2014 р).
Січень 2015 Опубліковано інтерв’ю начальника адміністрації морського порту ” Южний” Максима Широкова газетам “Новини Южного” і ” Портовик” про впровадження інвестиційних проектів в життя. (Подробиці в газеті «Портовик» № 1 (688) від 23.01.2015 р).
Січень 2016 Введений в експлуатацію  один з об’єктів капітального будівництва – сходи з рівня управління АМПЮ до рівня прохідної на територію причалів 1-4, а також пішохідна доріжка уздовж автомобільної дороги на територію причалів (Подробиці в газеті «Портовик» № 1 (712) від 22.01.2016 р).
Січень 2016 Делегація адміністрації порту Южний відвідала найбільші морські порти країн Балтії – Ризький вільний порт та державний морський порт Клайпеди з метою ознайомлення з роботою служб портів. (Подробиці в газеті «Портовик» № 2 (713) від 05.02.2016 р).
15.01.2016 В СП «Портовик» стартував Кубок порту «Южний» з міні-футболу – 2016 серед команд підприємств, що здійснюють свою діяльність в акваторії порту «Южний».
Січень 2017 В адміністрації МП «Южний» підвели підсумки спартакіади 2016р.(Подробиці в газеті «Портовик» № 1 (737) від 20.01.2017 р).
22.01.2017 В.о. голови АМПУ Райвис Вецкаганс відвідав порт Южний. Він ознайомився з виробничими потужностями портових терміналів. Про візит написано в газеті «Портовик» № 2 (738) від 03.02.2017.
27.01.2018 На спортивному майданчику СП «Портовик» стартував І тур змагань «Кубок порту Южний» з міні-футболу, присвячений 40-річчю ДП «МТП «Южний» та п’ятиріччю Адміністрації морського порту «Южний». Кубок порту з міні-футболу відбувається вже втретє. Спонсор: китайська компанія China Harbour Engineering Company Ltd (CHEC).
У турнірі беруть участь 10 команд: збірні Адміністрації морського порту «Южний» («Фарватер», «Маяк»), Адміністрації Одеського морського порту, ДП «МТП «Южний», ПАО «ОПЗ», МНТ «Південний», «ТІС-руда»,«Енерджі», China Harbour Engineering Company Ltd (CHEC) та Адміністрації Чорноморського морського порту.
30.01.2018 В Міністерстві інфраструктури України відбулося підписання акту прийому-передачі створеного об’єкту згідно з проектом «Реконструкція водних підходів», маневрових зон та операційних акваторій біля причалів з урахуванням перспективного вантажообігу морського порту «Южний».
Днопоглиблення в порту «Южний» провела компанія China Harbour Engineering Company Ltd (CHEC) з випередженням графіку майже на 3 місяці. У заході брали участь: міністр інфраструктури України Володимир Омелян, Надзвичайний й повноважений Посол Китайської Республіки в Україні Ду Вей, представники посольства США в Україні, керівник ДП «АМПУ» Райвіс Вецкаганс, співвласник компанії «M.V. Cargo» Андрій Ставніцер, керівник портового проекту ТОВ «АТ Каргілл» Дмитро Вяхірев, керівник Адміністрації морського порту «Южний» Максим Широков та генеральний директор компанії China Harbour Engineering Company Ltd в Україні Лінь Тао.
січень 2018 Міністр інфраструктури України Володимир Омелян провів міжвідомчу нараду з приводу підготовки України до аудиту Міжнародної морської організації (ІМО), де взяли участь керівники АМПУ, Державної служби з безпеки на транспорті, очільники портів України, а також представники міністерств та відомств.

14.01.2019

«Южний» — лідер з вантажообігу в 2018 році

Морський порт «Южний» традиційно став лідером за обсягом перевалки вантажів серед морських портів України — 42,7 млн. т.

14.01.2019

В Адміністарції морського порту «Южний» відбувся конкус на краще фото акваторії порту «Южний». Переможцем став Андрій Зенькович.

15.01.2019

В Адміністрації морського порту Південний підбили підсумки  функціонування системи управління безпекою мореплавства (СУБ) за минулий рік. Головним досягненням 2018 року оголосили підтвердження аудиторами міжнародної морської організації (ІМО) відповідності функціонування морського порту Південний вимогам національних та міжнародних  нормативних документів. Нагадаємо, 2018 рік в адміністрації  морського  порту Південний проходив під гаслом «Рік безпеки». Особливу увагу в порту  приділяли Міжнародному кодексу з охорони  суден та портових засобів, охороні праці, безпеці мореплавства і порятунку на воді, а також екологічній, пожежній та цивільній обороні. Проводили спільні навчання, тренування, наради і семінари.

22.01.2019

В Адміністрації морських портів пройшла кадрова ротація. На посаду виконуючого обов’язки начальника Південної філії «АМПУ» (адміністрації морського порту Південний)  призначений Віталій Ліпський, якій з 2013 року обіймав посаду головного інженера в Адміністрації морського порту Південний.

25.01.2019

В СП «Портовик» відбулось урочисте відкриття турніру «Кубок порту «Южний» з міні-футболу, який традиційно об’єднує підприємства з Южного, Одеси і Чорноморська. Організатори турніру – Молодіжна організація морського порту Південний, спонсор турніру – профспілковий комітет ПФ «АМПУ» (адміністрації МП «Південний»). Цьогорічний технічний партнер змагань – LEGEA Ukraine – офіційне представництво італійського спортивного бренду LEGEA в Україні.