Календар подій:

12.02.2015 В музеї історії порту «Южний» відкрилася фотовиставка, присвячена 40-річчю від початку будівництва першого причалу (№3) порту (забивання 1-ої палі в тіло причалу). На відкриття виставки були запрошені члени бригади Сергія Франчука – комплексної комсомольсько-молодіжної бригади тресту «Черноморгидробуд».Звіт про відкриття виставки в газеті «Портовик» №3 (690) від 20.02.2015. і фото в альбомах музею.
Лютий 2015 В южненській філії ДП «АМПУ» створений постійний дорадчо-консультативний орган –  інвестиційно-технічна рада для планування розвитку та організаційно- виробничого процесу в морському  порту «Южний» та розгляду пропозицій і проектів з основних напрямків розвитку порту.
17.02.2015 Відбулося засідання Ради порту, де були присутні  представники портових операторів за участю керівництва ДП «АМПУ», «Укрзалізниці», Облавтодору та Управління морегосподарського комплексу, транспорту і зв’язку Одеської ОДА. Обговорювали шляхи розвитку залізничної та автодорожньої інфраструктури порто-промислового вузлу Южний.Обговорювалися 2 позиції: 1 – стан дороги Одеса – Южне (т- 1606). В 2014 році по дорозі пройшло 280000 вантажного транспорту, 768 в добу. Через такий інтенсивний рух на цьому маршруті дорожнє покриття.

2 – відстій вантажного транспорту. Через відсутність місць відстою черги з автомобілів які очікують обробки на терміналах порту розтягуються на кілька кілометрів уздовж дороги Одеса-Южне. Стивідорні компанії створять автостоянки ТІС – на 700 автомашин, Бориваж – на 300-400 автомашин, Олсідз Блек Сі – на 700 автомашин.

12.02.2016 Редакційна колегія газети «Вечірня Одеса» і журі конкурсу «Люди діла»  визначили переможців «Люди року – 2015». Спеціальним призом, в день народження «Вечірньої Одеси»,  буде нагороджений начальник Южненської філії «АМПУ» Максим Анатолійович Широков за отримання звання «Людина діла – 2015».
лютий Підведені підсумки з обробки вантажів та економічні показники роботи ЮФ «АМПУ» (адміністрації морського порту Южний). Подробиці в газеті «Портовик» №3 (714) від 19.02.2016, а також в ній розписано про те, як адміністрація порту «Южний» нарощує обсяги вкладення капітальних інвестицій в розвиток і модернізацію інфраструктури.
29.02.2016 Херсонський суднобудівельний завод приступив до будови нафтосміттєзбирача для Южненської філії ДП «АМПУ».
лютий 2016 Підписаний договір про реалізацію інвестиційного проекту компанії «Каргіл» з будівництва  зернового терміналу в порту Южний. В рамках договору компанія «МВ Карго» виступає в ролі девелопера і бере на себе зобов’язання побудувати спеціалізований морський термінал зернових вантажів та продуктів їх переробки, а також причал №25. Пропускна здатність першої черги терміналу складе до 5 мільйонів тон, друга черга передбачає збільшення потужності ще на 2-4 мільйони тон.  Адміністрація морських портів України забезпечить створення судноплавної акваторії причалу №25 та судноплавного підхідного каналу до причалу №25 порту Южний. Глибина в акваторії та на підхідному каналі буде доведена до 16 метрів. На днопоглиблювальні роботи АМПУ направить близько 50 млн. т. доларів США.Термінал буде побудований до 1 вересня 2018.

АМПУ зобов’язується завершити днопоглиблювальні роботи не пізніше 1 лютого 2018 р.

27.02.2017 Адміністрацію Морського порту «Южний» відвідав голова Обласної держадміністрації Максим Степанов в рамках робочого візиту. Він ознайомився з роботою Южненської філії АМПУ, ДП «МТП «Южний» та зустрівся з їх керівниками Максимом Широковим та Віталієм Жуковським. Також побував на ОПЗ та у товаристві «Дельта Вілмар СНД». У місті Южне М. Степанов оглянув ФСК «Олімп» та провів прес-конференцію.
01.02.2018 Адміністрацію порту «Южний» відвідала інженерна група компанії CHEC з робочим візитом. В ході зустрічі ведучі інженери компанії ознайомились з майстер-планом розвитку порту та інфраструктурою прилеглих територій на довгострокову перспективу.
02.02.2018 Головна подія на початку 2018 року:В газеті «Портовик» №2 (762) від 02.02.2018р. в рубриці «Галузеві новини» пишеться про  завершення одного з важливих проектів розвитку інфраструктури  морських портів України – днопоглиблення в порту «Южний».

У заході підписання акту прийому-передачі створеного об’єкту взяв участь міністр інфраструктури України Володимир  Омелян, Надзвичайний і Повноважний посол КНР в Україні Ду Вей, представники посольства США в Україні, керівник ДП «АМПУ» Райвіс Вецкаганс, співвласник компанії «М.В. Карго» Андрій Ставніцер, керівник портового проекту ТОВ «АТ Каргілл» Дмитро Вяхірев, керівник адміністрації морського порту «Южний» Максим Широков та  генеральний директор компанії  China Harbour Engineering Cjnpany Ltd. в Україні Лінь Тао.

05.02.2018  В спортивній залі СП «Портовик» відбулася чергова гра з міні-футболу між командами збірної ДП «МТП «Южний» – «Маяк» (адміністрації морського порту «Южний»). З невеликою перевагою  перемогла команда «Маяк».
08.02.2018  Рада порту «Южний» погодила  «План-схему розвитку морського порту «Южний», який передбачає реалізацію 25 проектів до 2038 року. «План-схему» розроблено в ДП «ЧорноморНДІпроект». Цей план визначає концепцію  основних напрямків розвитку морського порту «Южний», залізничних і автодорожніх  інфраструктур, прилеглих територій та систем енергозабезпечення підприємств і терміналів, розташованих в морському порту «Южний». У засіданні  взяли участь голова та члени Ради порту, керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс, в.о. директора ДП «МТП «Южний» Жуковський В.П., представники Одеської облдержадміністрації, голова Лиманської райдерж- адміністрації, мер Южного, керівництво Служби автодоріг в Одеській області, представники УЗ, керівники і провідні інженери науково-дослідних інститутів, які брали участь у розробленні плана-схеми.
19.02.2018 Керівництво Адміністрації морського порту «Южний»  урочисто відзначило трьох працівників – учасників бойових дій в Афганістані: Ковригу  О.В.,  Пономаренка О.В., Себякина А.В.
23.02.2018 Адміністрація морського порту «Южний» презентувала екологічний конкурс «Зелена Хвиля» школярам 29 шкіл  Лиманського району Одеської області
25.02.2018 Пішов з життя Володимир Григорович Іванов – начальник порту «Южний» з 1984 по 2005 роки, внесок якого в розвиток  портової галузі України складно переоцінити.
05.02. 2019 В санаторії-профілакторії «Портовик» пройшла щорічна гра «Брейн-ринг» серед працівників адміністрації морського порту Південний, присвячений Всесвітньому дню боротьби проти раку. Гра складалася з трьох раундів по 10 питань. Перемогла команда «Роза ветров», адже призовий фонд був переданий на пожертвування дітям, які страждають на онкологічні захворювання.
07.02.2019 В СП «Портовик» відбулася звітно-виборча конференція профспілкового комітету адміністрації морського порту Південний. В ній взяли участь 31 делегат від усіх структурних підрозділів, служб та відділів адміністрації порту, а також заступники начальника адміністрації порту, голови цехових комітетів та члени профспілкового комітету.

Звіт про виконану роботу представив голова профспілкової організації Олексій Гладушевський.

Делегати конференції знову надали довіру діючому голові профспілкової організації, переобравши Олексія Лукича на новий термін, а також обрали нового заступника голови профкому — ним стала в.о. головного інженера Наталія Бовть.

08.02.2019 В Одесі під час розширеного засідання з керівниками філій Адміністрації морських портів України, присвяченого підсумкам 2018 року та планам на 2019 рік, було відзначено кращі порти за напрямками міжнародної діяльності, освоєння капітальних інвестицій, розвитку інфраструктури та морської безпеки.

За підсумками 2018 року Адміністрація морського порту Південний стала найкращою в трьох номінаціях: «Найкраща філія за результатами проходження аудиту ІМО у 2018 році», «Найкраща філія з впровадження Міжнародних стандартів фінансової звітності на підприємстві у 2018році», «Найкраща філія в освоєнні капітальних інвестицій у 2018 році».

Директор департаменту реформування та функціонування морського та річкового транспорту Міністерства інфраструктури України Олександр Басюк, керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс та його заступник вручили нагороди начальнику Адміністрації морського порту Південний  Віталію Ліпському.

23.02.2019 Фахівці служби безпеки мореплавства адміністрації морського порту «Южний» провели спільні навчання з буксирною компанією P&O Maritime Ukraine. Під час заходу відпрацьовувалися практичні дії щодо постановки водяної завіси для запобігання забруднення акваторії порту. Довідка: ТОВ P&O Maritime Ukraine — дочірня компанія оператора портових послуг P&O Maritime, яка була створена в Великобританії в 1834 році. Компанія надає різні портові послуги в усьому світі. Має у своєму розпорядженні власним флотом з буксирів, швартових судів, науково-дослідних суден, пасажирських і круїзних лайнерів.