Календар подій:

12.02.2015 В музеї історії порту «Южний» відкрилася фотовиставка, присвячена 40-річчю від початку будівництва першого причалу (№3) порту (забивання 1-ої палі в тіло причалу). На відкриття виставки були запрошені члени бригади Сергія Франчука – комплексної комсомольсько-молодіжної бригади тресту «Черноморгидробуд».

Звіт про відкриття виставки в газеті «Портовик» №3 (690) від 20.02.2015. і фото в альбомах музею.

Лютий 2015 В южненській філії ДП «АМПУ» створений постійний дорадчо-консультативний орган –  інвестиційно-технічна рада для планування розвитку та організаційно- виробничого процесу в морському  порту «Южний» та розгляду пропозицій і проектів з основних напрямків розвитку порту.
17.02.2015 Відбулося засідання Ради порту, де були присутні  представники портових операторів за участю керівництва ДП «АМПУ», «Укрзалізниці», Облавтодору та Управління морегосподарського комплексу, транспорту і зв’язку Одеської ОДА. Обговорювали шляхи розвитку залізничної та автодорожньої інфраструктури порто-промислового вузлу Южний.

Обговорювалися 2 позиції: 1 – стан дороги Одеса – Южне (т- 1606). В 2014 році по дорозі пройшло 280000 вантажного транспорту, 768 в добу. Через такий інтенсивний рух на цьому маршруті дорожнє покриття.

2 – відстій вантажного транспорту. Через відсутність місць відстою черги з автомобілів які очікують обробки на терміналах порту розтягуються на кілька кілометрів уздовж дороги Одеса-Южне. Стивідорні компанії створять автостоянки ТІС – на 700 автомашин, Бориваж – на 300-400 автомашин, Олсідз Блек Сі – на 700 автомашин.

12.02.2016 Редакційна колегія газети «Вечірня Одеса» і журі конкурсу «Люди діла»  визначили переможців «Люди року – 2015». Спеціальним призом, в день народження «Вечірньої Одеси»,  буде нагороджений начальник Южненської філії «АМПУ» Максим Анатолійович Широков за отримання звання «Людина діла – 2015».
лютий Підведені підсумки з обробки вантажів та економічні показники роботи ЮФ «АМПУ» (адміністрації морського порту Южний). Подробиці в газеті «Портовик» №3 (714) від 19.02.2016, а також в ній розписано про те, як адміністрація порту «Южний» нарощує обсяги вкладення капітальних інвестицій в розвиток і модернізацію інфраструктури.
29.02.2016 Херсонський суднобудівельний завод приступив до будови нафтосміттєзбирача для Южненської філії ДП «АМПУ».
лютий 2016 Підписаний договір про реалізацію інвестиційного проекту компанії «Каргіл» з будівництва  зернового терміналу в порту Южний. В рамках договору компанія «МВ Карго» виступає в ролі девелопера і бере на себе зобов’язання побудувати спеціалізований морський термінал зернових вантажів та продуктів їх переробки, а також причал №25. Пропускна здатність першої черги терміналу складе до 5 мільйонів тон, друга черга передбачає збільшення потужності ще на 2-4 мільйони тон.  Адміністрація морських портів України забезпечить створення судноплавної акваторії причалу №25 та судноплавного підхідного каналу до причалу №25 порту Южний. Глибина в акваторії та на підхідному каналі буде доведена до 16 метрів. На днопоглиблювальні роботи АМПУ направить близько 50 млн. т. доларів США.

Термінал буде побудований до 1 вересня 2018.

АМПУ зобов’язується завершити днопоглиблювальні роботи не пізніше 1 лютого 2018 р.

27.02.2017 Адміністрацію Морського порту «Южний» відвідав голова Обласної держадміністрації Максим Степанов в рамках робочого візиту. Він ознайомився з роботою Южненської філії АМПУ, ДП «МТП «Южний» та зустрівся з їх керівниками Максимом Широковим та Віталієм Жуковським. Також побував на ОПЗ та у товаристві «Дельта Вілмар СНД». У місті Южне М. Степанов оглянув ФСК «Олімп» та провів прес-конференцію.
02.02.2018 Головна подія на початку 2018 року:

В газеті «Портовик» №2 (762) від 02.02.2018р. в рубриці «Галузеві новини» пишеться про  завершення одного з важливих проектів розвитку інфраструктури  морських портів України – днопоглиблення в порту «Южний».

У заході підписання акту прийому-передачі створеного об’єкту взяв участь міністр інфраструктури України Володимир  Омелян, Надзвичайний і Повноважний посол КНР в Україні Ду Вей, представники посольства США в Україні, керівник ДП «АМПУ» Райвіс Вецкаганс, співвласник компанії «М.В. Карго» Андрій Ставніцер, керівник портового проекту ТОВ «АТ Каргілл» Дмитро Вяхірев, керівник адміністрації морського порту «Южний» Максим Широков та  генеральний директор компанії  China Harbour Engineering Cjnpany Ltd. в Україні Лінь Тао.