Урочиста церемонія відбулась 13 жовтня.

В історії нашої Батьківщини є багато подій і дат, які засвідчують мужність, героїзм, відданість та любов українського народу до рідної землі. 14 жовтня — одна з таких дат. Вона поєднує в собі свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва і державне свято — День захисника України.

Напередодні свята працівники Адміністрації морського порту Південний вшанували пам’ять загиблих героїв покладанням квітів і хвилиною мовчання біля пам’ятного знаку висадці Григорівського десанту. В урочистій церемонії взяли участь керівництво Адміністрації морського порту Південний, представники Військово-морських сил України, Приморського воєнкомата, відділу прикордонної служби «Південний» та Профспілкового комітету філії.

Почесну варту біля монумента в цей день тримали військові Одеського прикордонного загону відділу прикордонної служби «Південний».

Під час заходу за сумлінну працю, досягнуті успіхи у виконанні виробничих завдань, вагомий внесок у розвинення нашої Держави та з нагоди святкування Дня захисника України почесними грамотами Адміністрації морського порту Південний були нагородженні:

  • Євген Карабанов, інженер відділу капітального будівництва інженерної служби;
  • Олександр Міхно, провідний інженер-технолог служби енергозабезпечення;
  • Володимир Соколов, фахівець з питань техногенної безпеки сектору пожежної та техногенної безпеки відділу пожежної та техногенної безпеки і мобілізаційної роботи та цивільного захисту;
  • Андрій Себякін, фахівець сектору пожежної та техногенної безпеки відділу пожежної та техногенної безпеки і мобілізаційної роботи та цивільного захисту;
  • Сергій Пустовіт, фахівець з питань цивільного захисту сектору пожежної та техногенної безпеки відділу пожежної та техногенної безпеки і мобілізаційної роботи та цивільного захисту;
  • Петро Фалигін, начальник відділу моніторингу підтримання морської безпеки служби морської безпеки;
  • Роман Василенко, офіцер охорони портових засобів відділу моніторингу підтримання морської безпеки служби морської безпеки;
  • Іван Нагорний, провідний адміністратор системи відділу інформаційних технологій та зв’язку;
  • Андрій Глущенко, змiнний механiк (судновий) портового флоту.

«Висловлюємо вдячність всім тим, хто у різні часи стояв на захисті нашої Батьківщини, і тим, хто сьогодні на сході країни відстоює спокій нашого спільного дому — України, її територіальну цілісність та незалежність.

Декілька разів на рік наш колектив збирається біля монументу Григорівського десанту для вшанування пам’яті захисників рідної землі — це незмінна і важлива традиція», — зазначив начальник Адміністрації морського порту Південний Максим Широков.

Нагадаємо, 22 вересня 2020 року виповнилося 79 років одній з перших десантних операцій Другої світової війни на Чорному морі — висадці Григорівського десанту в селі Григорівка.

Історична довідка: Григорівський десант (3-й полк морської піхоти) — тактичний морський десант, висаджений Чорноморським флотом в ніч на 22 вересня 1941 року на узбережжі в районі села Григорівка для сприяння контрудару радянських військ (421-я і 157-а стрілецькі дивізії), обороняли Одесу. У результаті боїв під кінець дня 22 вересня лінія фронту була відсунута на 5-8 кілометрів від міста, 15-я румунська піхотна дивізія розгромлена, а 13-я румунська піхотна дивізія зазнала важких втрат і до кінця оборони Одеси не брала участі в бойових діях. Тільки на зайнятих радянськими військами, в результаті контрнаступу, територіях були зібрані і поховані близько 2 тисяч убитих солдатів і офіцерів противника (і це були не всі втрати румунських військ). Трофеями радянських військ стали 50 арторудій і мінометів, 127 кулеметів, 1100 гвинтівок і автоматів.