В’ячеслав Грантович народився 27 березня 1953 року в місті Кіровабад Азербайджанської РСР.

Одеський державний університет ім. І.І. Мечникова за спеціальністю «Правознавство» закінчив в 1981 році та отримав кваліфікацію юриста.

В 1998 році В’ячеслав Грантович влаштувався на роботу в ДП «МТП «Южний», де пройшов шлях від заступника начальника ВОХР з режиму до заступника начальника СМБ з питань охорони порту. А з 2011 року був призначений на посаду начальника служби морської безпеки порту.

У 2013 році, коли була створена Південна (Южненська) філія державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (адміністрація морського порту Південний (Южний), В’ячеслава Грантовича призначили на посаду заступника начальника філії з безпеки, начальником філії з морської безпеки. А з 23 червня 2014 року він був переведений начальником загону (загальної охорони) служби морської безпеки.

Агабеков В’ячеслав Грантович висококваліфікований, ініціативний спеціаліст, завжди професійно застосовував свої знання на практиці. Колеги відмічають його вміння чітко планувати свою роботу та проявляти послідовність у своїх рішеннях.

Варто відзначити той факт, що 27 квітня 2008 року В’ячеслав Грантович брав безпосередню участь у захисті порту під час здійснення рейдерського захвату та одержав важкі тілесні ушкодження.

Завдяки організаторським здібностям В’ячеслава Грантовича, його професіоналізму, вимогливості та наполегливості, загін загальної охорони служби морської безпеки, який був в його підпорядкуванні, завжди вчасно та якісно виконував поставлені задачі, робота з охорони Філії проводилася на належному рівні у відповідності до чинного законодавства.

В’ячеслав Грантович постійно працював над підвищенням рівня своїх професійних знань та навичок, тому вмів чітко та виразно висловлювати свою думку, як у розмові, так і письмово. Завжди вносив ділові пропозиції з удосконалення пропускного режиму, вмів правильно планувати роботу по організації служби, взаємодіючі з керівництвом структурних підрозділів, служб та відділів Філії.

Високе почуття відповідальності за доручену справу, працьовитість, дисциплінованість В’ячеслава Грантовича сприяли авторитету та повазі серед працівників служби та керівництва Філії. Постійно брав активну участь у суспільному житті Філії, довгий час був членом профкому порту.

Загальний трудовий стаж роботи Агабекова В’ячеслава Грантовича складає 43 роки, з них 21 рік – в ДП «МТП «Южний» та ПФ ДП «АМПУ» (адміністрації морського порту «Південний»).

За особисті трудові досягнення у професійній діяльності під час виконання службових обов’язків В’ячеслав Грантович Агабеков неодноразово був заохочений нагородами:
– Нагрудний Знак «Почесний працівник морського та річкового транспорту» Державного департаменту морського та річкового транспорту України (2007);
– Почесна грамота та грошова премія (2003, 2013);
– Почесна грамота начальника порту «Южний» (2012);
– Почесна грамота ДП «АМПУ» (2015).

У 2015 році за сумлінну працю та особисті досягнення у виконанні завдань В’ячеслав Грантович був пропонований керівництвом адміністрації морського порту Південний на Дошку Пошани як «Кращий працівник адміністрації морського порту «Южний» (Південний)».

Також Агабекову В.Г. присвоєно звання «Ветеран праці порту» (2018)