Фахівці служби безпеки мореплавства та екологічної безпеки Адміністрації морського порту Південний провели тренування з відпрацювання дій при виявлені сторонніх плаваючих об’єктів, що несуть загрозу безпеці судноплавства на акваторії порту. Тренування проходили згідно програми «Сині конверти» та для закріплення професійних навичок і відпрацювання спільних дій працівників філії.

За легендою тренування, диспетчер Адміністрації порту отримав сигнал, про стороній предмет, який спостерігається на акваторії і, який може створювати перешкоди судноплавству. За командою голови комісії з надзвичайних ситуацій в район аварії терміново був направлений нафтосміттєсбирач Sea Ant для усунення небезпеки.

«Завдяки сучасному обладнанню та оперативним діям екіпажу нафтосміттєзбирача Sea Ant впорався з поставленим завданням в найкоротший час. Це реальний прогрес, якщо брати до уваги, що раніше для ліквідації подібних аварійних подій необхідно було б задіяти як плаводиниці портового флоту, так і берегову вантажну техніку», — зазначив начальник відділу оперативного регулювання служби безпеки мореплавства та екологічної безпеки Андрій Вязовський.

Сторонній предмет було ліквідовано з водної поверхні та вивантажено на причал за допомогою суднового крану маніпулятора.

Нагадаємо, «Сині конверти» — програма, затверджена наказом начальника Адміністрації порту Південний, для якісного відпрацювання сигналу «Тривога» за всіма напрямками безпеки: мореплавства, екологічної, дорожнього руху, пожежної та техногенної, а також охорони праці. Програма спрямована на взаємодію з суб’єктами господарювання на акваторії порту при аварійних подіях та надзвичайних подіях.