Наприкінці грудня музей історії порту Південний (раніше «Южний») провів урочистий захід, присвяченний 30-річчу ПБК «Арктур».

На захід були запрошені члени екіпажу різних років. Портовики, для яких катер став домом, а екіпаж — дружньою родиною. Капітан ПБК «Арктур» Віктор Петрович Красюк відкрив зустріч привітанням та ностальгічною розповіддю: «За період експлуатації ПБК «Арктур» пройшов тисячі миль в прибережному плаванні, а його основний екіпаж протягом багатьох років залишався незмінним. Катер перевозив акваторією порту і на зовнішній рейд доглядові комісії, членів екіпажів суден і ремонтні бригади, партії вантажів і продуктів, водолазів, брав участь у екологічних обстеженнях моря і в пошуково-рятувальних та антитерористичних операціях, працював за внутрішньо портовим розкладом, робив екскурсії всередині порту і на зовнішньому рейді. На його борту проводились прес-конференції, здійснювались поїздки урядових та міжнародних делегацій. Проводились пожежні, газові, екологічні та інші портові навчання. З борту катера проводили фото- і кінозйомки репортери багатьох ЗМІ. Всі ці роботи виконувалися безаварійно, у встановлені терміни і без нарікань», — розповів Віктор Петрович.

Також капітан представив присутнім однойменну фотовиставку — «Пассажирському катеру «Арктур» 30 років».

У минулі роки, коли будувався військовий фрегат, поряд з робітниками на верфі працювала команда майбутнього корабля, аби досконало знати його конструкцію, особливості та тонкощі. Подібна історія сталася і з рейдовим катером «Арктур». Віктор Іванович Данченко згадував, що у листопаді 1989 року, вирушаючи у Ростов-на-Дону на прийомку нового катера, команда в складі капітана Г.В. Плюти, старшого механіка Г.М. Коваленка, мотористів–матросів В.І. Данченка, Н.А. Величка та В.Г. Шербула планувала побачити новенький теплоход. Але їх надії не виправдалися та вони побачили іржавий, не схожий на судно об’єкт. Екіпаж, який прибув на завод «Красний моряк» доєднався до будівництва катеру.

У музеї історії порту зберігається копія Наказу № 24 від 11 січня 1990 року «Про приймання на баланс порту рейдового пасажирського катера «Арктур» за підписом тодішнього начальника порту Володимира Григоровича Іванова. 28 грудня 1989 року на новому «Арктурі» урочисто підняли Державний прапор.

На «Арктурі» поступово, протягом багатьох років його експлуатації, було внесено ряд суттєвих змін та удосконалень.Сталися зміни в назві типу плавального засобу: рейдовий катер (РК) перейменували в пасажирський безліжковий катер (ПБК). Однією з незвичайних особливостей є значення назви судна. Арктур — це найяскравіша зірка в сузір’ї Волопаса, четверте по яскравості небесне тіло Північної півкулі.

Багато спогадів пролунало на зустрічі. Віктор Данченко з гумором розповідав про прийомку катера, Юрій Головащенко та Олександр Бондарь згадували про дружні стосунки між членами екіпажу та їх сімей. Дуже теплими, сповненими і радістю від проведених разом років, і жалю втрати, словами згадували про капітана «Арктура» Геннадія Коваленка, який працював на Арктурі з 1989 року.

Протягом 21 року (1993-2014рр) Геннадій Миколайович Коваленко був незмінним його капітаном, а після того, як у 2014 році він пішов на заслужений відпочинок за станом здоров’я, посаду обійняв Віктор Петрович Красюк, який з березня 1991 року працював змінним помічником капітана – змінним механіком та зараз, будучі капітаном успішно продовжує вірні традиції, започатковані на «Арктурі». Віктор Петрович – спеціаліст високої кваліфікації, справжній професіонал свого діла, володіє глибокими знаннями, вміннями та навичками, людина з високим почуттям відповідальності за доручену справу. Стаж роботи в порту складає майже 42 роки.