У результаті виникнення й розвитку будь-якої надзвичайної ситуації можуть з’явитися постраждалі. Характер надзвичайної ситуації не дає змоги заздалегідь підготувати ресурси, необхідні для надання медичної допомоги (медичний персонал, медикаменти, лікувальні установи, спеціалізований транспорт). У зв’язку з цим постає питання про надання першої долікарської допомоги потерпілим.

В адміністрації морського порту «Южний» пройшли заняття за темою «Порядок і правила надання першої допомоги при різних типах ушкоджень». Учасниками заходу стали працівники всіх структурних підрозділів. Для проведення заняття було залучено кваліфікованих медичних працівників санаторію-профілакторію «Портовик».

Перша долікарська допомога надається безпосередньо на місці поразки або поблизу нього з використанням підручних засобів. Керівник заняття розповіла працівникам про основні прийоми надання першої медичної допомоги постраждалим. Якщо людина постраждала в результаті надзвичайної ситуації, треба передусім звільнити її (від дії електричного струму, винести із зараженої зони чи з приміщення, що горить, загасити палаючий одяг, дістати з води), вжити потрібних заходів щодо відновлення життєво важливих функцій організму і запобігти ускладненням, що становлять загрозу для життя людини.

Зокрема були надані рекомендації щодо відновлення дихання та серцебиття, зупинки кровотечі та накладання пов’язки, джгутів та шин на пошкоджені місця.

Дуже важливо вміти надавати першу допомогу до прибуття лікарів. Кожний працівник повинен бути готовий до будь-яких ситуацій, адже часто буває так, що вчасно і правильно надана долікарська допомога може зберегти людині не лише здоров’я, але й життя.