Відділ пожежної та техногенної безпеки, мобілізаційної роботи та цивільного захисту спільно зі службою енергозабезпечення провели перевірку протипожежного водопостачання із залученням 39-ї Державної пожежно-рятувальної частини Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області.

Перевіряли пожежні гідранти, встановлені на водопровідній мережі уздовж причальної лінії і на території санаторію-профілакторію «Портовик». Для забезпечення гасіння пожеж на території підприємства влаштована система протипожежного водопостачання. Однією із складових частин цієї системи є пожежні гідранти.

Пожежний гідрант – це стаціонарний пристрій для відбору води для пожежних потреб із зовнішньої водопровідної мережі. Для знаходження пожежних гідрантів на стінах будівель і споруд, навпроти яких встановлено гідрант, прикріплюють табличку «Гідрант пожежний» (ПГ), виконану з використанням флуоресцентних або світловідбивних покриттів. На табличці вказані символи пожежного гідранта і цифрові значення, що вказують відстані в метрах від покажчика до гідранта. На ній крім того вказані номер пожежного гідранта та внутрішній діаметр водопроводу в дюймах.

При проведенні перевірки технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання перевірялась наявність та стан під’їздів до пожежних гідрантів, а також наявність та стан покажчика і відповідність координат, наведених на ньому, дійсному розміщенню на водопровідній мережі та випробування пожежних гідрантів на водовіддачу.

Перевірка довела, що протипожежне водопостачання в адміністрації морського порту «Южний» відповідає основним протипожежним вимогам, які передбачають необхідність надходження нормативних обсягів води під певним напором протягом розрахункового часу для гасіння пожеж.