В рамках проведення Року Безпеки 27 квітня 2018 року пройшли командно-штабні навчання з відпрацювання алгоритму дій працівників служби морської безпеки, оповіщення та взаємодії з правоохоронними органами у випадку отримання повідомлення з погрозами щодо мінування об’єкта на території підприємства.

За умовами навчань черговий офіцер отримує телефонне повідомлення з погрозами щодо мінування приміщення на одному з причалів адміністрації порту. Працівниками СМБ згідно відпрацьованого алгоритму та Плану взаємодії проведено оповіщення про позаштатну ситуацію керівництва СМБ, змінного диспетчера адміністрації морського порту «Южний» та чергових правоохоронних органів.

Спільно зі співробітниками поліції охорони та відділу прикордонної служби «Південний» організовано (умовне) виведення всіх осіб з «небезпечної зони» та блокування доступу до неї. Вибухотехнічним підрозділом, що прибув на виклик (умовно), виявлений «небезпечний предмет» знешкоджений.

В ході навчань особовий склад СМБ, ВПС «Південний» та поліції охорони впевнено та злагоджено відпрацював всі заплановані учбові питання, серед яких: порядок дій згідно встановленого алгоритму, доповіді керівництву, оперативність оповіщення правоохоронних органів і чергових служб безпеки суб’єктів господарювання морського
порту «Южний».

Поставлені учбові цілі виконані в повному обсязі, мета навчань досягнута. За результатами проведених навчань командним складом СМБ, ВПС «Південний» та поліції охорони проведено аналіз дій підлеглих та вказано на шляхи їх вдосконалення.