Одеський Окружний адміністративний суд виніс рішення, згідно якому дії капітана порту «Южний» Леоніда Чайковського стосовно надання дозволу на вихід судна «Tasik Melati» є правомірними у межах повноважень та передбачені законодавством.

При цьому, суд визнав дії Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря неправомірними. Із рішенням суду можна ознайомитись за посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65621848

Нагадаємо, 30 серпня 2016 року держінспектори нібито зафіксували скидання вод з прибулого в порт «Южний» судна. Для того, щоб це довести, екологи спробували потрапити на борт судна, проте отримали відмову від капітана. Розвиток ситуація набула 2 вересня, коли капітан порту заборонив вихід судна «Tasik Melati» на основі листа від керівництва екоінспекції.

Також Державній екологічній інспекції було направлено лист з проханням надати документи, необхідні для затримки судна згідно з пунктом «г» статті 91 Кодексу торговельного мореплавства, а саме: «припис про затримку судна», оформлений відповідним чином та акт про взяття відповідних проб і розрахунок збитків по даному випадку.

Необхідні документи екологи не представили. У зв’язку з цим, судно отримало від служби капітана морського порту «Южний» дозвіл на вихід з акваторії. Це, в свою чергу, викликало позов до окружного адміністративного суду з боку Держекоінспекції.