Календар подій:

13.06.2013 В морському порту «Южний» розпочала  свою роботу філія   Адміністрації морських портів України. Більше 500 чоловік з ДП «МТП «Южний» перейшли на роботу в ЮФ ДП «АМПУ». В період реорганізації ні на день не зупинилася робота  порту, ні один працівник не втратив роботу.
13.06.2013 Перший вхід судна в акваторію МП «Южний» під контролем головної диспетчерської ЮФ ДП «АМПУ».
14.06.2013 Наказом Міністерства  інфраструктури України від 14.06.2013 (№133-0) в.о. начальника ЮФ ДП «АМПУ» призначений Максим Анатолійович Широков.
13.06.2014 В СП «Портовик» пройшло урочисте зібрання трудового колективу Южненської філії ДП «АМПУ» (адміністрації МП «Южний»), присвячене І річниці з початку роботи. На заході були гості: мер м. Южне Новацький В.М., директор ДП «МТП «Южний» Лагоша О.Г.За наказом М. Широкова «Про заохочення у зв’язку з річницею створення ДП «АМПУ» (адміністрації морського порту «Южний») 11 робітників нагороджені  Почесними грамотами МП «Южний», 13 працівникам висловлена Подяка.

Почесною грамотою Одеськой облдержадміністрації нагороджені:

Широков М.А.- начальник адміністрації МП «Южний»,

Канаки А.І.- начальник служби управління персоналом,

Караман Д.В.- начальник відділу гідротехнічних інженерних споруд та капітального будівництва,

Новицька І. М. – начальник відділу економіки та фінансів.

Почесною грамотою виконкому Южненської міської ради нагороджені:

Серьогін Є.С.- старший інспектор служби капітана порту,

Померанцев А.Г. – заст. начальника портового флоту,

Невмержицький Ю.В. – інженер- електронік ОіТ,

Кулік Л.М. – начальник відділу діловодства,

Галанюк Н.В –заст. начальника юридичної служби.

Цінними подарунками  були нагороджені  переможці фотоконкурсу, присвяченого  І річниці АМПУ.

Див. газ. «Портовик» № 10 (673) від 13.06.2014 та № 11 (674) від 27.06.2014.

22.06.2014 Підписаний наказ начальника АМПУ (адміністрації морського порту «Южний») М.А. Широкова «Про затвердження оголошення осадок суден ЮФ ДП «АМПУ», згідно якому з 21.06.2014 р. в МП «Южний»  дозволена осадка 18,5 м. Завдяки цьому з морського порту «Южний»  відправився перший кепсайз «Канаріс», в/п якого 200 тис. тонн, довжиною 300 м, шириною 40 м, який був навантажений біля причалу №6 залізорудним концентратом.
26.06.2014 Балкер класу «Кепсайз» «BLU CHO OYU» с осадкою 18,5 м вийшов з МП «Южний». Біля причалу №5 він узяв на борт 174,5 тис. тонн ЗРК.  Судно проводив  лоцман – начальник ПЛС Пилипенко Віктор Петрович, який в 1978 році сумісно з лоцманом Рябковим В.П. заводив у порт перший газовоз «Булдури» Чорноморського пароплавства.
27.06.2014 В музеї історії порту відбувся захід, присвячений 35-річчю  створення першої бригади докерів-механізаторів, де були присутніми  більш 40 докерів, перші  керівники та стивідори ВРР-2. Захід супроводжувала виставка  фотографій 1979-1980 років.
12.06.2015 Відбувся урочистий захід у зв’язку з 2-річчям утворення адміністрації МП «Южний», де були нагороджені переможці Олімпіади  мистецтв «На крилах весни», а також кращі працівники адміністрації МП «Южний». Олімпіада проводилася у 7 номінаціях  з метою висвітлення талантів адміністрації МП «Южний».
червень 2015 На початку місяця  на базі адміністрації МП «Южний» відбувся практичний семінар та спеціалізований тренінг з виконання вимог Міжнародного кодексу з охорони суден і портових засобів (кодексу ОСПС) та нормативних актів ЄС. Підтримку семінару забезпечив проект TRACEKA«Морський захист та безпека». У проведенні семінару брав участь капітан Бертран Аппери, громадянин Франції – експерт проекту TRACEKA. У семінарі та тренінгу брали участь представники служб морської безпеки портів України.
01.06.2016 Фахівці відділу екологічної безпеки адміністрації МП «Южний» взяли участь в семінарі з питань ефективності та безпеки, запобігання і ліквідації нафтопродуктів в портових водах. Семінар пройшов у виставковому комплексі Одеського Морського вокзалу, в рамках міжнародної виставки ІнтерТрансПорт. На конференції розглянуто питання за напрямками: технічні характеристики нових конструкцій і типових бонових огороджень; методика пошуків не відповідають експлуатаційній готовності бонових огороджень; охорони праці та пожежної безпеки при встановленні бонових загороджень; внесення змін РД 31.04.01-90 «Правил ведення робіт з очищення забруднених акваторій портів»; перспективи розвитку нових безпечних технологій встановлення бонових загороджень. З доповідями виступили заст. директора ДП «УкрНДІМФ» Яценко О.В., зав. відділу безпеки на морському транспорті Шарапов В.В., заст. директора фірми «Еконад» Філатов К.Д.
03.06.2016 Адміністрація МП Южний взяла участь в конференції «Інвестиційний потенціал Одеського регіону: транспорт, інфраструктура, агрологістика», яка проводилася на території виставкового центру Одеського Морського вокзалу. У конференції взяли участь керівники найбільших провідних підприємств транспортної галузі, керівники підрозділів Одеської  обладміністрації. Відкрив конференцію перший заст. голови Одеської держадміністрації Жмак В.М. Програма конференції складалася з двох дискусій: «Розвиток транспортної інфраструктури як локомотива економічного зростання» і «”Інфраструктурні інвестиційні проекти в Одеській області”. Другу дискусію відкрив начальник адміністрації морського порту «Южний» Широков М.А., який провів презентацію інвестиційного потенціалу МП, ознайомив присутніх з інвестиційними проектами, які реалізуються і готуються в порту «Южний».Див. газету “Портовик” № 11 (722) від 17.06.2016.
06.06.2016 Опубліковано наказ по АМПУ про заохочення працівників ЮФ АМПУ (адміністрації МП «Южний») в зв’язку з третьою річницею дня заснування ДП «АМПУ». Наказ підписав голова АМПУ Амелин А.М.За особисті трудові досягнення у професійній діяльності, пов’язаних з формуванням і забезпеченням реалізації державної політики в сфері морського транспорту і в зв’язку з заснуванням  ДП АМПУ. Нагороджені Почесною  грамотою: Широков М.А.- начальник ЮФ ДП «АМПУ» (адміністрації МП «Южний»), Вороной О.І.- начальник відділу стратегічного розвитку ЮФ ДП «АМПУ»,  Тинкован Т.В.- провідний  фахівець (з тендерних процедур) відділу тендерних процедур ЮФ ДП «АМПУ».
10.06.2016 Відбулося урочисте відкриття  Дошки пошани, яка розташована на території 601-го корпусу адміністрації. На інформаційному стенді 3 розділи «Легендарні особистості  МП «Южний», «Кращі працівники адміністрації МП «Южний», «Кращі підрозділи адміністрації МП «Южний». Дошка пошани оновлюватиметься щорічно.Див. газету «Портовик» №11 (722) від 17.06.2016 та №12 (723) від 01.07.2016.
13.06.2016 В Адміністрації морського порту «Южний» пройшов урочистий захід на честь з-ї річниці заснування «АМПУ». З привітаннями до присутніх і з вдячністю до всіх працівників адміністрації звернувся начальник адміністрації МП «Южний» М.А. Широков. Під час заходу портовикам презентували  макет акваторії  порту Южний, який зайняв в почесне місце в 103 корпусі  адміністрації. Передовиків праці нагородили почесними грамотами та подяками за досягнуті успіхи у виконанні виробничих завдань. Призери Олімпіади мистецтв отримали пам’ятні призи та подарунки від профкому адміністрації МП «Южний».Див. газету “Портовик” № 11 (722) від 17.06.2016.
23.06.2016 Адміністрацію МП «Южний» відвідали офіційні представники величезного генпідрядника Центральної Азії  – турецька компанія «ILK Cjnstruction Trade. SNC» з метою налагодження ділових відносин та поширення співробітництва.
30.06.2016 Адміністрацію МП «Южний» відвідав народний хор естонського міста Ракке, який виконав відомі усьому світу хіти та авторські композиції. Концерт відбувся на імпровізованій сцені в СП «Портовик».
07.06.2017 17 учнів Одеської приватної спеціалізованої школи «Гармонія» відвідали підрозділи Адміністрації МП «Южний» і ДП  «МТП «Южний». У тому числі побували в музеї історії порту.
12.06. 2017 Напередодні святкування  четвертої річниці з дня заснування АМПУ «Южний» в адміністрації оновили Дошку пошани, де з’явилися нові імена і досягнення.Див. газету «Портовик»  № 11(747) від 16.06.2017.
13.06.2017 Відбувся урочистий захід на честь заснування Адміністрації морського порту «Южний». 12 портовиків були нагороджені Почесними грамотами та Подяками Одеської обласної держадміністрації, виконкому Южненської міської ради і адміністрації МП «Южний».
15.06.2017 Працівники відділу «Південний» Державної прикордонної Служби України відсвяткували новосілля- урочисто відкрили нову будівлю приміщення підрозділу на території адміністрації МП «Южний».
20.06.2017 У посольстві Королівства Бельгії в Києві відбулося підписання договору з компанією Novadeal LTD на проведення днопоглиблення внутрішньої акваторії і внутрішнього підхідного каналу на суму 96,28 млн. грн. Заплановано обсяг  днопоглиблення 411 238 м3. Договір від Адміністрації  підписав Максим Широков.
27.06.2017 Відбулося урочисте зібрання, присвячене Дню Конституції України. За сумлінну працю в галузі морського транспорту, вагомі трудові досягнення у розвиток морегосподарського комплесу і високий професіоналізм Почесною грамотою Одеської обласної держадміністрації нагороджені: Роман Васильченко, Надія Стасюк, Олег Протас.Почесну грамоту ДП «АМПУ» отримали: Олександр Мороз, Дмитро Сімонов, Ірина Мартинюк. Грамотами  адміністрації МП «Южний» нагороджені Світлана Горенко, Олеся Істайфі, Мирослава Педченко. Оголошена Подяка виконкому Южненської  міської ради Наталії Бірюкової-Коваль.
29.06.2017 В портофлоті АМПЮ відбувся конкурс  професійної майстерності. Звання «Кращий  матрос» отримав Юрій Лекарь, друге місто зайняв Руслан Вовченко, трете місто – Станіслав Руденко.
01.06.2018 Президент України Петро Порошенко відвідав морський порт «Южний» та ознайомився з роботою терміналів (з перевалки вантажів групи компанії ТІС, компанії Р&O Maritime Ukraine, завод компанії «Дельта Вілмар»). В присутності президента було підписано Меморандум про співпрацю з реалізації інвестиційного проекту будівництва заводу з переробки сої та перевантажувального комплексу у морському порту «Южний». Меморандум підписали голова правління компанії «Дельта Вілмар» Панда Дхруба Чаран та керівник ДП «АМПУ» Райвіс Вецкаганс.
02.06.2018 Водії автобаз адміністрації морського порту «Южний» та ДП «МТП «Южний»,  в рамках святкування 40-річчя з дня заснування  порту, змагались на звання кращого. 27 водіїв автобусів, легкових автомобілів та вантажного транспорту показали свою майстерність та вміння.
12.06.2018 Напередодні святкування  п’ятої річниці з дня заснування адміністрації морського порту «Южний» в адміністрації оновили Дошку пошани. В урочистій  обстановці начальник адміністрації морського порту «Южний» Максим Широков вручив  заслуженим портовикам посвідчення про занесення на Дошку пошани, а також ювілейний фотоальбом «Чотири сезони», присвячений 40-річчю морського порту «Южний» та 5-річчю адміністрації морського порту «Южний».
13.06.2018 В адміністрації морського порту «Южний» визначили 5-річчя з дня заснування. З нагоди святкування цієї знаменної дати відбулось урочисте зібрання колективу адміністрації, де були нагороджені кращі працівники філії грамотами та подяками Одеської облдержадміністрації, Южненської міської ради та  адміністрації морського порту «Южний».
15.06.2018 В санаторії-профілакторії «Портовик» пройшов щорічний традиційний конкурс професійної майстерності серед медсестер. Свої професійні навички та майстерність виконання щоденних медичних маніпуляцій продемонстрували 5 медичних сестер СП «Портовик». Захід було присвячено Дню медичного працівника.
Червень 2018 В адміністрації морського  порту «Южний» визначили переможця конкурсу на кращий стан території. Переможцем конкурсу став відділ господарського забезпечення під керівництвом  Олександра Дубового.
25.06.2018 Виповнилося 25 років газети  «Портовик» адміністрації та профспілкового комітету  ДП «МТП «Южний».
03.06.2019 Пішов з життя Олексій Лукич Гладушевський – голова профспілкового комітету адміністрації морського порту «Южний» з 03.01.2014року.
05.06.2019 Вийшов наказ в.о. голови ДП «АМПУ» №94/10 «Щодо зміни найменування і реквізитів місцезнаходження деяких філій «АМПУ» (адміністрацій  морських портів)». Відтепер наше підприємство називається  «Південною філією державного підприємства «Адміністрація морських портів України»

(адміністрація морського порту «Південний»).