Календар подій:

березень 2013 На підставі розпорядження КМУ від 04.03.2013 №133-Р, узгодженої пропозиції Міністерства інфраструктури про реорганізацію підприємств морського транспорту, утворена «Адміністрація морських портів України». В.о. голови АМПУ призначений Юрій Васьков, колишній начальник Одеського порту.
07.03.2014 У газеті «Портовик»  №4  від  07.03.2014р опубліковано святкове вітання до 8 Березня Міністра інфраструктури Максима Бурбака, голови АМПУ Юрія Васькова, мера міста Южне Володимира Новацького, начальника адміністрації морського порту «Южний» Максима Широкова, голови профкому Олексія Гладушевського.14 працівниць адміністрації МП «Южний» нагороджені почесними грамотами Адміністрації.
березень 2014 Футбольна команда адміністрації порту «Южний», яка створена  осінню 2013 року, отримала срібні медалі за 2 місце в чемпіонаті міста  Южне з футболу.
27.03.2014

 

Порт «Южний» з робочим візитом відвідав   міністр інфраструктури України Максим Бурбак. Міністр зустрівся з керівництвом Адміністрації морських портів України, морського торговельного порту «Южний», компанії  «ТрансінвестСервіс» та  «Портінвест».
березень 2015 Порт Южний відвідали представники Китайської компанії «Синвей Україна». Китайці збираються інвестувати в Україну до  5 мільярдів доларів США. В адміністрації морського порту Южний пройшла презентація, на якій обговорювалися перспективи розвитку акваторії порту Южний.
26.03.2015 У приміщенні Одеського   морського вокзалу   пройшла урочиста   церемонія   нагородження    переможців   8-го національного морського рейтингу України за підсумками   роботи морської галузі у 2014 році. Морський торговельний порт  «Южний» нагороджений  в номінації  «Досягнення року – 2014». 14 експертів віддали друге місце порту за реалізацію   проекту з днопоглиблення  до 19,0  м., в результаті чого  порт став найглибоководнішою  гаванню  для  балкерів на Чорному  морі і може  обробляти судна типу Capesize до повної вантажомісткості біля причалів №5 та №6.
01.03.2016 Адміністрацію морського порту Южний відвідала делегація з Китаю, яку очолював посол КНР в Україні Чжан Сиюнь. Делегація ознайомилася з керівництвом АМПЮ, потенційними можливостями порту Южний та перспективами реалізації інфраструктурних проектів.
10.03.2016 В СП «Портовик» відбувся турнір з міні-футболу серед збірних команд філіалів ДП «АМПУ». Організатори турніру- молодіжна організація морських портів України за підтримкою  АМПЮ. Учасниками  турніру були 6 команд: «Маяк»- адміністрації МП «Южний», збірна команда адміністрації Одеського МП,  збірна команда Чорноморського МП, молодіжна збірна «Фарватер» адміністрації МП «Южний», команда адміністрації Миколаївського МП, команда МП «Октябрськ».Переможці: 1 місце посіла  команда АМПЮ «Маяк»,   2місце – команда адміністрації  Одеського МП, 3 місце   – збірна команда адміністрації Чорноморського МП. Переможці отримали пам’ятний кубок та сертифікат на поїздку в місто Львів. Призери отримали грамоти.
27.03.2016 В СП «Портовик» пройшов день відкритих дверей. Учасниками заходу  були мешканці міста Южне. Медичний персонал профілакторію ознайомив відвідувачів з лікувально-оздоровчими послугами, які надаються в СП «Портовик».
31.03.2016 Адміністрацію морського порту «Южний» відвідала Італійська делегація компанії MEDIT Consortium з метою презентації Консорціуму, налагодження стосунків та розширення співпраці.
10.03.2017 У Палаці культури «Дружба» відбулося нагородження  успішних жінок  міського конкурсу “Жінка року – 2016”. У номінації «Фінансова діяльність» переможницею стала Яблонська Інна Костянтинівна – заступник начальника філії з фінансів та економіки.Див. газету «Портовик»  №5 (741) від 17.03.2017.
25.03.2017 На території СП «Портовик» відбувся квест для дітей робітників АМПЮ. У веселих конкурсах взяли участь 50 відважних юних піратів чотирьох команд: «Зелені», «Сині», «Жовті» та «Червоні». Вони проявляли винахідливість, виконуючи логічні завдання капітана Джека.Червоні впоралися із завданням на відмінно. Команди отримали нагороди – піратські «піастри» і почесні грамоти. Для учасників сюжетної гри організатори заходу організували сюрприз –   стіл смачних солодощів.
05.03.2018 Напередодні Міжнародного жіночого свята начальник  адміністрації морського порту «Южний» Максим Широков та голова профспілкового комітету Олексій Гладушевський урочисто привітали жінок підприємства. Усі жінки отримали квіти, а кращих  працівниць нагородили Почесними грамотами та подяками.
06.03.2018 В ПК «Дружба» відбувся традиційний міський конкурс «Жінка року-2017». Юлія Пилипівна Панькова – заступник начальника адміністрації морського порту «Южний» з загальних питань стала кращою у номінації «Жінка-керівник».
21.03.2018 Адміністрацію морського порту «Южний» і  ДП «МТП «Южний» відвідала експертна група Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Делегація у складі  банківського менеджера Генрі Мойкінена, морського інженера Хосе Марії Алдами та інженера Тома Шелльєнса ознайомилася з особливостями процесу перевалки вантажів в ДП «МТП «Южний» та планами будівництва вугільно-рудного терміналу на підприємстві, а також отримала інформацію про виробничі та фінансові результати роботи державного  стивідора у 2017 році.
23.03.2018 В місті Южне відбулася спільна нарада Асоціації міст України та Міністерства інфраструктури України, АМПУ з питань діяльності морських портів. Адміністрацію морського порту  «Южний» представив Максим Широков, а ДП «МТП «Южний» –  в.о. директора  підприємства Віталій Жуковський та голова профкому Сергій Маслов.
Березень Адміністрація морського порту «Южний» ініціювала робочий візит до Китаю з метою обміну інноваціями, набуття досвіду проведення політики лібералізації торгівлі, яку успішно реалізовує Китай, розширення доступу на ринок вантажів, а головне – співпраця та залучення в Україну іноземних інвестицій.
26.03.2018 В спортивній залі СП «Портовик» відбулося урочисте відкриття чемпіонату України з вільної боротьби серед юніорів 1998-2000 р.н. Організатором спортивного свята стало ДП «МТП «Южний» за погодженням Міністерства  молоді та спорту України. Чемпіонат приурочений до 40-річчя порту «Южний» та пам’яті ветерана порту та засновника спортивного клубу «Вольник» Василя Щурова. У змаганнях приймало участь близько 300 борців. Переможці представлятимуть Україну на чемпіонатах Європи та світу.