В Адміністрації морського порту Південний пройшли планові тренування за програмою «Сині конверти».

28 жовтня фахівці служби безпеки мореплавства Адміністрації морського порту Південний на практиці відпрацювали дії при наявності сторонніх плаваючих об’єктів, що несуть загрозу безпеці судноплавства на акваторії морського порту.

Тренування проходили в рамках програми «Сині конверти», згідно наказу начальника Адміністрації порту від 22/01/2020 № 30/27-АГ.

За легендою тренування, змінному диспетчеру Головної диспетчерської Адміністрації морського порту Південний надійшов сигнал від фахівця відділу оперативного регулювання Служби безпеки мореплавства та екологічної безпеки, який виконував моніторинг причалів №1-4. Інформація включала в себе наступне: на акваторії морського порту Південний, в районі причалу №2, спостерігається сторонній плавучий предмет, який може створювати перешкоди судноплавству та нести загрозу її безпеці.

За командою голови комісії з надзвичайних ситуацій до місця знаходження був терміново направлений нафтосміттєсбирач (НСЗ) «Сі Ант» для ідентифікації предмета та подальшого його підняття з води. Завдяки оперативним діям екіпажу НСЗ «Сі Ант», поставлене завдання було відпрацьовано в найкоротший строк, а сторонній предмет був вилучений з водної поверхні та піднятий на борт судна.

Нагадаємо, «Сині конверти» — це програма тренувань, яка спрямована на взаємодію зі всіма суб’єктами господарювання на акваторії морського порту Південний при виникненні аварійних та надзвичайних ситуацій.

Програма дає змогу на практиці відпрацювати сигнал «Тривога» за всіма напрямками безпеки: мореплавства, екологічної, пожарної і техногенної, дорожньої, а також охорони праці.