Після трагічного вибуху в Бейруті в засобах масової інформації з’явилось припущення, що на одному з причалів порту Південний просто неба зберігається 10 тисяч тонн аміачної селітри.

Адміністрація морського порту Південний офіційно спростовує цю інформацію, тому що вона не відповідає дійсності.

Загалом у порту Південний, згідно всіх норм та стандартів, зберігається аміачна селітра об‘ємом 9,6 тисяч тонн на причалах №1,2. Аміачна селітра є фасованою у біг-бегах. У такому випадку вона не є вибухонебезпечною, що гарантує дотримання всіх технологічних вимог.

Перевантаження такого вантажу здійснюється відповідно до загальносвітових міжнародних морських правил перевезення небезпечних вантажів. Небезпеку становить перевантаження аміачної селітри навалом. Проте такий спосіб перевалки в порту Південний ніколи не застосовувався.

Крім того, сьогодні на сайті видання «Думська» з’явилася новина з посиланням на начальника Адміністрації морського порту Південний Максима Широкова.

Заявляємо, що Максим Широков не давав офіційних коментарів щодо перевалки аміачної селітри в порту жодному з представників ЗМІ. Адміністрація порту готова надати вичерпну інформацію з цього питання засобам масової інформації.

Запити просимо надсилати на адресу Olha.Krashchenko@pf.uspa.gov.ua