20 лютого день народження відзначив фахівець високої кваліфікації, портовик зі стажем роботи в морській галузі майже 36 років, диспетчер головної диспетчерської Адміністрації морського порту Південний Анатолій Іванович Шелудько.

Анатолій Іванович народився у 1960 році в селі Голубівка Прилукського району Чернігівської області.Його батько, Іван Іванович, був електриком, а мати, Світлана Михайлівна, працювала медичною сестрою.

В школі вчився на відмінно та у 1975 році, після закінчення 8-го класу, отримав золоту медаль та відправився до столиці. Без вступних іспитів був зарахований до Київського політехнікуму зв’язку за спеціальністю «Телевізійна техніка та радіорелейний зв’язок», по закінченню, в 1979 році, здобув кваліфікацію радіотехніка. До речі, політехнікум Анатолій Іванович закінчив теж з відзнакою.

У 1979 році юний Анатолій приїхав до Одеси на співбесіду в інститут інженерів морського флоту та був зарахований також без іспитів на факультет управління морським транспортом (ФУМТ) та отримав кваліфікацію «Інженер з організації перевезень та управління на морському транспорті». В інституті студентів направляли на практику в порт Тіксі. Саме там Анатолій Іванович отримав практичний досвід роботи в порту, почавши практику з роботи докера-механізатора (3 місяці в 1980 році, і 4 місяці в 1981 році). Отримавши диплом в 1984 році, Анатолій з сім’єю переїхав до СМТ Комінтерново Одеської області.

В морський торговий порт «Южний» Анатолій Іванович влаштувався 26 жовтня 1984 року на посаду техніка-технолога диспетчерської служби морського торгового порту «Южний».В 1985 році був переведений змінним стивідором вантажного району (НР-1), а в 1988 – пройшов курси підвищення кваліфікації в Одесі, після чого його перевели старшим диспетчером головної диспетчерської порту «Южний». Працюючи в диспетчерській службі, Анатолій Іванович завжди був наставником для молодих спеціалістів.

У 2013 році його перевели змінним диспетчером головної диспетчерської в ЮФ ДП «АМПУ» (адміністрації МП «Южний» (тепер Південний)).

Шелудько Анатолій Іванович – спеціаліст високої кваліфікації, який вміло користується навичками диспетчера з багатим стажем роботи та знанням акваторії морського порту Південний, як ніхто інший. До керівництва та колег відноситься ввічливо та тактовно, користується повагою та авторитетом у колективі. До своїх обов’язків відноситься відповідально, проявляє ініціативу при рішенні будь-яких виробничих питань, які стосуються організації роботи головної диспетчерської.

Сім’я Шелудька – це вже справжня династія в морській галузі: дружина Анатолія Івановича Тетяна працює в приватній стивідорній компанії СМТ ЛТД «Южний»; брат Олександр закінчив Одеський національний морський університет та десять років бороздив моря та океани. В даний час працює лоцманом-оператором в ТОВ «Дельта-Лоцман»; два сина – випускники ОНМА, ходять на судах далекого плавання: Євген – старший механік, а Дмитро – судноводій. Отож Анатолію Івановичу є, ким пишатися! Сам портовик має загальний стаж роботи майже 45 років, з них стаж роботи в ДП «Морський торговельний порт «Южний» та адміністрації морського порту Південний – майже 36 років.

У 1999 році Анатолію Івановичу присвоєно звання «Ветеран праці порту «Южний» (тепер Південний).За високі показники у роботі Наказом № 217 від 27 березня 2017 року кандидатура Анатолія Івановича Шелудька, як одного з кращих працівників філії, була затверджена для розміщення на Дошці Пошани.

За багаторічну та сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток порту та високий професіоналізм Шелудько Анатолій Іванович неодноразово нагороджувався преміями, подяками та Почесними грамотами начальника порту.