Порт Південний досяг найбільшого рекордного показника за 41 рік свого існування. За оперативними даними Адміністрації морських портів України, станом на 4 грудня 2019 року оператори, що працюють у морському порту Південний, перевантажили вже понад 49,2 млн тонн вантажів.

Попередній рекорд у 48 582 тис. тонн було зафіксовано за підсумками повних 12 місяців 2015 року. Тоді Південний увійшов до ТОП-100 найбільших портів світу за обсягом загального вантажообігу за версією Американської асоціації портових адміністрацій (American Association of Port Authorities, AAPA), посівши 91 місце.

Південний — один з наймолодших і найбільш глибоководних портів України, заснований у 1978 році. Традиційно є лідером серед вітчизняних портів за обсягами вантажообігу. Розташований за 30 км від Одеси на західному березі Аджалицького лиману Чорного моря. Довжина причальної лінії — 5,9 км (30 причалів) з максимальними глибинами до 19 м. Основні напрямки перевезень – це країни Чорноморського та Середземноморського басейнів, Латинської Америки, США, Близького Сходу, Південно-Східної Азії.