Так, фахівцями адміністрації порту був розроблений План заходів, призначений для застосування на об’єктах і суднах філії. План передбачає контроль за працездатністю механізмів, забезпечення засобами боротьби зі снігом і льодом та утепленим спеціальним одягом і взуттям працівників, надання навичок долікарської допомоги при переохолодженні і обмороженні.

Також у рамках контролю за станом підготовки до роботи в ОЗП на акваторії порту суб’єктам господарювання були розіслані запити, що включають в себе розроблені адміністрацією порту чек-листи для отримання відповідної інформації.

З метою підбиття підсумків готовності до роботи в осінньо-зимовий період і умов льодової навігації, підтвердження готовності з взаємодії при виникненні аварійних морських події та створення льодового штабу, служба безпеки мореплавства та екологічної безпеки адміністрації порту Південний у листопаді проведе нараду за участю капітана порту, представників лоцманської служби, ПРДС, Укргідрографії, керівників буксирних та стивідорних компаній, працюючих на акваторії порту.