В морському порту Південний в тестовому режимі розпочалося використання спеціальної програми, яка дозволяє визначити реальну потребу та необхідну кількість буксирів, враховуючи характеристики судна, самих буксирів та фактичні погодні умови. Таке рішення має врегулювати проблему з визначенням необхідної кількості буксирів для безпечного маневрування та прямування суден акваторією порту, що виникла нещодавно.

Тестове використання спеціальної програми було погоджене за підсумками декількох нарад, проведених за ініціативи адміністрації порту Південний, в яких брали участь морські агенти, представники судноплавних компаній, лоцманії, капітанії порту, стивідорних компаній та інші зацікавлені сторони.

«Нам вдалося знайти рішення, яке, на цей час, задовольняє усі компанії, що працюють у порту, а також відповідає вимогам державних органів. Для нас як адміністрації порту головне — це можливість удосконалення системи управління безпекою судноплавства та створення більш безпечних, привабливих, комфортних та прозорих для бізнесу умов виконання виробничих завдань в морському порту Південний», — зазначив начальник адміністрації морського порту Південний Віталій Ліпський.

За його словами, тенденція приймання портом великих суден та, як наслідок, використання все більш потужних буксирів обумовлює появу деяких труднощів в оцінці необхідної потужності і тягових зусиль для забезпечення безпеки проводки суден.

Належна оцінка таких значень важлива для приймання великих суден, число яких безперервно зростає. Ці значення особливо важливо знати адміністрації порту в тих випадках, коли приходять судна таких розмірів, які раніше ніколи не приймалися портом.

Очевидно, що в таких випадках розрахунки саме поточних, а не загальних оцінок необхідної кількості буксирів і їх характеристик є зручним напрямком вирішення проблеми. Програма, яку в тестовому режимі почали використовувати у порту, була розроблена у 2014 році для ДП «МТП «Южний». Вона добре зарекомендувала себе для забезпечення одного стивідора і зараз проходить апробацію у межах акваторії всього порту.