Одне з останніх розпоряджень капітана морського порту Південний «Про буксирне забезпечення суден» викликало жваве обговорення у портовому товаристві. Існує думка, що збільшення кількості буксирів для проведення операцій із суднами в порту є недостатньо обґрунтованим.

Це питання обговорювалося на нараді за участі представників Адміністрації порту Південний та агентських компаній. Задля врегулювання конфліктної ситуації учасники зустрічі запропонували комплекс дій, що мають забезпечити наявність чітких та обґрунтованих правил, які будуть регламентувати проведення буксирних операцій. Найближчим часом учасники зустрічі планують надати свої пропозиції щодо змін до розпоряджень капітана морського порту Південний «Про буксирне забезпечення суден». Планується чітко визначити необхідну кількість буксирів для проведення буксиро-кантувальних робіт для кожного типу суден та їх проведення до/з першої пари підхідного каналу та у зворотному напрямку. Також були озвучені пропозиції щодо актуалізації Обов’язкових постанов по порту.

Начальник адміністрації морського порту Південний Віталій Ліпський підсумовуючи висловлювання учасників зустрічі висловив сподівання, що за умови ефективної взаємодії між Адміністрацією порту та представниками агентських компаній і портових операторів проблему вдасться вирішити. Віталій Володимирович запропонував присутнім консолідувати зусилля, зібрати усі обґрунтовані пропозиції та передати їх капітану порту Південний для опрацювання та внесення змін у розпорядження з урахуванням аргументів зацікавлених сторін.