Тепер моніторинг стану акваторії порту здійснюється за допомогою спеціальних дронів. Такі заходи проводяться з метою виявлення, локалізації та ліквідації забруднень в акваторії морського порту Південний та для підвищення рівня екологічного контролю за станом акваторії та території порту.

«Раніше моніторинг акваторії здійснювався тільки судами портового флоту та підчас регулярного візуального огляду акваторії фахівцями екологічної безпеки АМПУ. Зараз адміністрація порту Південний впроваджує інновації та наслідує досвід європейських колег», — зазначив начальник Південної філії АМПУ Віталій Ліпський.

У разі виявлення забруднення акваторії забезпечується проведення робіт з ліквідації наслідків забруднення території та акваторії морського порту Південний.

Стеження за станом акваторії за допомогою дрону дозволяє набагато швидше реагувати та запобігати розливу забруднюючих речовин в акваторії та на території морського порту, обмінюватися інформацією між суб’єктами господарювання, органами державного нагляду і контролю та залучати всі можливі сили та засоби у разі виявлення забруднень в акваторії порту.