Фахівці відділу пожежної та техногенної безпеки і мобілізаційної роботи та цивільного захисту адміністрації морського порту Південний відпрацювали спільні дії з ліквідації змодельованої надзвичайної ситуації між службами філії.

У тренуванні взяли участь працівники суден портофлоту адміністрації: стоянкового нафтоналивного судна «Одессос», нафтосміттєзбирчів «Еколог» і SeaAnt; фахівці відділів пожежної та техногенної безпеки і мобілізаційної роботи та цивільного захисту і охорони праці; працівники служб безпеки мореплавства і екологічної безпеки; комісія з надзвичайних ситуацій (КНС).

За легендою тренування, пожежа виникла на «Одессос», який базувався в акваторії морського порту Південний. Екіпаж судна, виявивши загоряння, оперативно доповів про це змінному диспетчеру філії. Диспетчер оповістив членів КНС, які в свою чергу негайно прибули на місце надзвичайної ситуації. Екіпаж приступив до гасіння умовної пожежі первинними засобами пожежогасіння, з використанням стаціонарних систем зрошення палуби.
Після цього SeaAnt підійшов з правого борту до «Одессос» на мінімально допустиму відстань та загасив пожежу зі стаціонарного лафетного пожежного ствола.

Аби уникнути розповсюдження нафтопродуктів акваторією порту, «Еколог» встановив бонове загородження. По завершенню локалізації пожежі SeaAnt здійснив моніторинг району аварії на предмет можливого забруднення нафтопродуктами.
Усі учасники тренування спрацювали злагоджено та успішно впорались з поставленими завданнями.