Сергій Андрійович народився в місті Комсомольськ- на -Амурі  Хабаровського краю 14 липня 1955 року.

Під час Столипінської реформи сюди ще дівчинкою потрапила бабуся Сергія. Тоді їх родину разом з односельцями із Смоленської області  переселили в Новосибірську область (с. Морозово). Тут вона зустріла свого чоловіка і народила 5 синів і 3 дочки. Одна з них- мати Сергія.

Мешканці села займалися вирубуванням лісу.  Коли почалось будівництво м. Комсомольськ-на-Амурі родина переїхала на будівництво нового міста.

Мати Сергія Марія Георгіївна після закінчення навчання стала метеорологом. Батько – Андрій Пилипович  Обухов – був службовцем. В Комсомольські-на-Амурі  в них  народилося двоє дітей.

Після другої світової війни, коли всі люди в суворих  умовах піднімали промисловість, діти без нагляду дорослих  влаштовували  свої ігри, знаходили патрони та кидали їх у вогонь. Але одного разу осколок, що вилетів з вогню, потрапив в око двоюрідному брату Сергія. Численні походи по лікарнях не дали результату. Лікарі порадили їхати в інститут Філатова в Одесі. Тоді знову  вся родина  виїхала у далеку дорогу. Так  Сергій у  чотирирічному віці потрапив у м. Ізмаїл Одеської області, де пройшло все його дитинство та юність.  У 1972 році,  закінчивши  середню школу, Сергій вступив до Одеського інституту інженерів морського флоту (ОІІМФ) на факультет воднотранспортних і шельфових споруд (гідротехнічний).  Для свого дипломного проекту він обрав тему «Проектування, будівництво і технічна експлуатація вагоноперекидача порту «Южний».

У 1977 році за розподілом поїхав в порт Ізмаїл, де працював інженером з науково-технічної інформації, потім майстром ремонтно – будівельної групи.

У 1978 році Сергій Андрійович  перевівся в ДП «МТП «Южний», де будівництво  найважливіших  об’єктів порту набирало оберти.  Хід робіт по спорудженню всіх об’єктів порту проходив під постійним контролем головного інженера та  відділу гідротехнічних  інженерних споруд і капітального будівництва порту, начальником якого був Давидов Іван Данилович. Саме в цьому відділі на посаді інженера почалася нова сторінка  трудової біографії  Сергія Обухова.

Сергій Андрійович  дуже вдячний долі, що йому пощастило працювати під  керівництвом Давидова Івана Даниловича, який був не тільки  досвідченим  фахівцем, але й дуже  хорошою людиною. Іван Данилович  передавав свій досвід молодому фахівцю, тактично цікавився його життям та вчив долати труднощі  щоденної роботи. Сергій  доброзичливо сприймав критичні зауваження, постійно працював над підвищенням свого професійного рівня, був  дуже дисциплінованим  та  з високим почуттям відповідальності. Він вміє  раціонально організовувати свою роботу та підлеглих на виконання поставлених завдань. В 1983 році Сергій Обухов  був  призначений заступником начальника відділу капітального будівництва, пізніше –  начальником цього ж відділу, де працював до 2017 року. Деякий час очолював  відділ інвестицій та розвитку,  виконував обов’язки заступника головного інженера порту.

При безпосередній участі Сергія Андрійовича  були побудовані перевантажувальні комплекси загальною потужністю більше 15 млн. тонн, об’єкти  енергетичного та  допоміжного  соціально-побутового призначення За свій професіоналізм і творчий підхід до  вирішення складних виробничих питань, самодисципліну  Обухов С. А.  заслужив велику повагу та авторитет в колективі підприємства та в м. Южне. Будучи депутатом Южненської міської ради трьох скликань, він курирував  містобудівельну діяльність.

Зараз Сергій Андрійович передає великий, добутий багаторічною  плідною працею,  досвід  молодим фахівцям, працюючи в ДП МТП «Южний» на умовах  трудового договору індивідуального порядку. Він приймає активну участь в громадський роботі,  сприяє розвитку культури та спорту як в порту, так і  в м. Южне.  Сергій  Андрійович  Обухов  – один з перших ветеранів праці порту Південний.

Сергій Андрійович  з любов’ю  говорить про  кращих  фахівців нашого порту: талановитого керівника  Іванова Володимира Григоровича, головного інженера Омельченка Юрія Михайловича, свого безпосереднього керівника Давидова Івана Даниловича та інших.

За довголітню плодотворну працю, особисту участь у розвитку підприємства і м. Южне Сергій Андрійович був неодноразово нагороджений почесними грамотами та подяками ДП «МТП «Южний», Южненської міської ради (1995, 2001),  Одеської  обласної держадміністрації (2007), Подякою  Міністерства транспорту  України  (2002),  заохочений нагрудним знаком  «За заслуги  «МТП «Южний» (2015), нагрудним знаком «Почесний працівник транспорту України», удостоєний звання «Почесний працівник морського і річкового  транспорту України» (2003).

За великий особистий внесок в будівництво вугільно-рудного комплексу, який перевантажував вугілля з Кузбасу Сергій Андрійович був нагороджений медаллю «60 років Кемеровської області».

Шановний Сергію Андрійовичу, сьогодні ваш досвід гармонійно поєднується з мудрістю і знанням життя, коли зроблено вже багато, а майбутнє наповнене новими планами.

Нехай ваші знання і вміння допоможуть реалізовувати задумане, і все здійсниться найкращим чином! Прийміть сердечні побажання міцного здоров’я, невичерпної енергії, бадьорості духу, щастя, благополуччя Вашим рідним і близьким. Нехай поруч з Вами завжди будуть надійні друзі, а любов і підтримка рідних і близьких додають Вам сили для нових звершень і успіхів у всіх напрямках вашої діяльності.