Народився Кирило Іванович 20 червня 1949 року в селі Котова Дрокієвського району Молдавської СРСР. Після закінчення середньої школи – набував досвіду на робочих посадах.

В 1968 році Кирило Іванович був покликаний в Радянську Армію, та після звільнення з її рядів, влаштувався в Дондюшанський райвійськкомат на посаду начальника секретної частини.

З 1972 року почав свою кар’єру в морській галузі в Іллічівському морському порту, де отримав свій перший досвід. Попутно, він вчився в Одеському інституті інженерів морського флоту на факультеті «Експлуатація водного транспорту» та отримав кваліфікацію інженера з експлуатації.

Спільна історія Кирила Івановича і порту «Южний» почалася 39 років тому, в 1980 році. Секретар комітету комсомолу Іллічівського порту, студент Одеського інституту інженерів морського флоту, наказом чорноморського пароплавства був переведений в морський торговельний порт «Южний». Пройшов довгий шлях, починаючи від стивидора, старшого диспетчера до начальника вантажного району, головного технолога порту. Значна частина трудової діяльності Кирила Івановича була тісно пов’язана з вантажно-розвантажувальним районом. Новий і складний на той час, в інженерному відношенні, вугільно-рудний комплекс вимагав освоєння – йшло будівництво причалів, необхідно було навчати колектив, налагоджувати транспортні зв’язки, залучати вантажі, розробляти технологічні схеми, виготовляти вантажозахоплювальні пристрої.

Багатогранна виробнича діяльність вимагає величезних зусиль, знань, кропіткої роботи та часу, і в цьому сенсі Кирило Іванович – професіонал з великої літери. Спільними зусиллями створеного колективу, при величезній його довірі і підтримці керівництва порту, були запущені виробничі процеси – підприємство домоглося перших високих показників і рекордів. Варто сказати і про неперевершені організаторські здібності Кирила Івановича – був час, коли для наших фахівців такий вид вантажу, як труби великого діаметру, був новим і нестандартним. Вихід був знайдений: з ініціативи Кирила Івановича розвантаження одного з перших таких суден на 5-му причалі було проведено за допомогою досвідченої бригади докерів Іллічівського порту. Так одночасно працювали і навчалися новому, долаючи труднощі.

Добре, коли в одній людині поєднуються талант організатора, висококваліфікованого фахівця і керівника. У Кирила Івановича ці якості помножені на порядність, чуйність і доброту. І це не випадково, адже з самого дитинства його виховувала бабуся – Катерина Тимофіївна Ковалюк, людина з великою душею – вимоглива, але мудра і справедлива, яка завжди підтримувала і наставляла.

Користуючись авторитетом не тільки в колективі, але і серед жителів міста Южне, Кирило Іванович був обраний Депутатом Южненської міської ради і в період з 2006-2011 рр., відстоював інтереси міста та порту «Южний».

Маючи за плечима величезний досвід роботи в морській галузі в 2013 році Кирило Іванович очолив сектор технології в Южненському філіалі Адміністрації морських портів України – ділився знаннями і передавав досвід молодим колегам.

За сумлінну працю та вагомий внесок в будівництво та розвиток морського торгового порту Южний, за раціоналізаторскі пропозиції, Кирило Іванович Ковалюк був неодноразово нагороджений Почесними грамотами, грошовими преміями та подяками, а також:

  • Було присвоєно звання «Кращий за професією» (1983)
  • нагороджений Почесною грамотою Держдепартаменту морського і річкового транспорту України (1997)
  • присвоєно почесне звання «Заслужений працівник транспорту України» (1999)

Кирило Іванович Ковалюк Ветеран праці порту «Южний» (1995) та Ветеран праці України (2010)

Але найбільша нагорода для нього – це повага колег по роботі і друзів, любов і вдячність всієї родини, яка дорожить його ім’ям, та пов’язали своє життя з роботою в морській галузі і продовжують розпочату ним справу. Його професійна історія – це гідний приклад для майбутніх поколінь портовиків: приклад відданості своїй справі і колективу, приклад найвищого професіоналізму!

Шановний Кирило Іванович!

Від щирого серця вітаємо Вас із ювілеєм! Бажаємо міцних сил і бадьорості духу, невгасаючого інтересу до життя, поваги оточуючих і любові рідних, щасливих днів і позитивних емоцій, радісних зустрічей і веселих свят. Залишайтеся завжди Людиною з величезним серцем, потужним інтелектом і невгамовною енергією. Дякуємо вам за вашу працю, за вашу мудрість, знання і досвід.

З Днем народження!!!