Рік тому, 18 травня 2018 року, з життя пішов багаторічний капітан морського порту «Южний», один з найдосвідченіших професіоналів українського мореплавства Леонід Павлович Чайковський.

Випускник Одеського вищого інженерного морського училища (1968 рік), 26 років капітан на різних суднах Чорноморського морського пароплавства, з 1994 року віце-президент з безпеки мореплавства Чорноморського морського пароплавства, з 1997 по 2003 працював на посадах: заступника голови Укрморрічфлоту державного Департаменту морського і річкового транспорту України, в.о. начальника Держфлотінспекції України головної державної інспекції України з безпеки судноплавства, на посадах капітана-наставника ДП «Дельта-лоцман», з 2003 року капітан морського порту «Южний».

Людина з величезним досвідом у морській галузі, Професіонал з великої літери з загальним трудовим стажем майже 56 років!

Леонід Павлович Чайковський — учасник бойових дій (1997р), Ветеран праці України (2001р.)

За довгорічну працю на морському транспорті Леонід Павлович був нагороджений:

– пам’ятною медаллю «За будівництво магістрального газопроводу «Союз», 1989 р;
– Почесною грамотою державної адміністрації морського і річкового транспорту України за зразкову підготовку спеціального рейсу на теплоході «Тарас Шевченко» та виявлені при цьому компетентність і високий професіоналізм у забезпеченні всіх аспектів безпеки мореплавства, виконанні відповідальних функцій служб порту (1999р.);
– знаком «Почесний працівник морського і річкового транспорту» Укрморрічфлоту (2003р.);
– Почесною грамотою інспекції з питань підготовки та дипломування моряків за особистий внесок у підготовку Положення про порядок присвоєння звань особам командного складу морських суден (2005р.);
– нагрудним знаком «За значний внесок в розвиток національної системи підготовки та дипломування моряків» (2006 р.);
– Почесною Відзнакою Одеської обласної ради за сумлінну працю, вагомий внесок у соціально-економічний розвиток Державного підприємства «Морський торговельний порт «Южний» та з нагоди Дня незалежності України (2006 р.);
– «Почесний працівник» транспорту України Міністерства транспорту ту зв’язку України, (2009 р.);
– Подякою Міністерства транспорту та зв’язку України за високий професіоналізм, проявлений під час здійснення заходів по заведенню теплохода «Беріськ» до причалу державного підприємства «Одеський морський торговельний порт» в складних метеоумовах (2009 р.);
– Подякою Міністерства інфраструктури України за багаторічну плідну працю, вагомий особистий внесок у розвиток морської галузі та високопрофесійний підхід до виконання своїх посадових обов’язків (2012 р.).
Також Леоніду Павловичу Чайковському у 1999 році Указом Президента України було присвоєно почесне звання «Заслужений працівник транспорту України».

Адміністрація морського порту «Южний» висловлює глибокі співчуття родині та близьким. Світла пам’ять про велику людину назавжди залишиться в наших серцях.