Фахівці відділу пожежної та техногенної безпеки, мобілізаційної роботи та цивільного захисту і служби енергозабезпечення адміністрації морського порту «Южний», згідно Плану основних протипожежних заходів та заходів техногенної безпеки, провели щорічну перевірку протипожежного водопостачання на підприємстві. Перевірка, з метою підвищення протипожежної стійкості об’єктів адміністрації порту, попередження пожеж та загорянь у весняно-літній пожежонебезпечний період, проходила із залученням 39 Державної пожежно-рятувальної частини Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області.

Основну увагу комісія приділила пожежним гідрантам, встановленим на водопровідній мережі уздовж причальної лінії і на території санаторію-профілакторію «Портовик».

«Пожежний гідрант — це стаціонарний пристрій для відбору води на пожежні потреби із зовнішньої водопровідної мережі. Він є однією із складових частин системи протипожежного водопостачання, яка встановлена на території адміністрації морського порту «Южний», — пояснив начальник відділу пожежної та техногенної безпеки, мобілізаційної роботи та цивільного захисту В’ячеслав Кононенко. 
Під час перевірки технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання перевірялись наявність та стан під’їздів до пожежних гідрантів і покажчика, відповідність розміщення координат на водопровідній мережі. Були проведені випробування пожежних гідрантів на водовіддачу.

Комісією засвідчено, що протипожежне водопостачання в адміністрації морського порту «Южний» відповідає основним протипожежним вимогам, які передбачають необхідність надходження нормативних обсягів води під певним напором протягом розрахункового часу для гасіння пожеж.