Згідно Плану-графіку проведення практичної підготовки осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, 25 квітня відділ пожежної та техногенної безпеки і мобілізаційної роботи та цивільного захисту адміністрації морського порту «Южний» провів спеціальне об’єктове тренування.
Тема тренування: «Дії керівного складу і формувань цивільного захисту при проведенні рятувальних та інших невідкладних робіт під час ліквідації розливу аміаку».

За легендою тренування, до головної диспетчерської адміністрації порту надійшла ввідна про те, що в районі причалу №3 спостерігається хмара, ймовірно пов’язана з викидом аміаку.

До тренування залучились ланки оповіщення та інформаційного забезпечення, спостереження хімічного зараження і радіаційного контролю, протипожежна ланка, групи забезпечення автомобільним транспортом і дотримання пропускного режиму, відділ пожежної та техногенної безпеки і мобілізаційної роботи та цивільного захисту, служба безпеки мореплавства.

Під час тренування були вдосконалені навички командирів формувань в організації і проведенні робіт під час ліквідації наслідків аварії з викидом в атмосферу хімічно-небезпечних речовин. Особовий склад формувань відпрацював практичні навички з проведення оповіщення працівників адміністрації, ведення хімічної розвідки, підсилення охорони території та портових засобів, вивезення працівників у небезпечні райони та проведення аварійно-відновлювальних робіт.

Були відпрацьовані практичні дії працівників адміністрації, групи обліку евакуйованих, керівництва комісії з питань евакуації у разі проведення евакуації. Також фахівці відділу пожежної та техногенної безпеки і мобілізаційної роботи та цивільного захисту спільно з автогосподарством перевірили готовність транспортних та плаваючих засобів до організованої евакуації працівників.

Всі навчальні питання об’єктового тренування були відпрацьовані в повному обсязі, та результати обговорені на засіданні комісії з питань надзвичайних ситуацій адміністрації морського порту «Южний».