Досягнення кожної людини в житті є для інших людей взірцем дисциплінованості, відповідальності, наполегливості в подоланні труднощів і, звичайно ж, таланту. Дуже важливо нести по життю вогник спрямованості, бажання нових відкриттів та перемог! Отже, сьогодні наша бесіда піде про Дмитра Семеновича Титова, який 55 років віддав служінню морському флоту!

Дмитро Семенович народився 26 листопада 1934 року в містечку Чашники Вітебської області. Батько – Семен Данилович був військовослужбовцем, кавалеристом. А мати, Марію Адамівну  Дмитро Семенович пам’ятає, як домогосподарку. В тяжкі часи Великої Вітчизняної війни територія Білорусі, а саме містечко Чашники, була окупована. Тому дитинство маленького семирічного Дмитрика пройшло в тяжких умовах фашистської окупації. Звісно, що в  липні 1941 року в Чашниках німецько-фашистські загарбники організували гетто, яке продовжувалося три роки, аж до 27 червня 1943 року. В Чашниках виситься пам’ятник розстріляним місцевим жителям. В той скрутний час Марія Адамівна мала зв’язок з  партизанським загоном, виконуючи завдання командира загону. А після війни працювала бухгалтером в меліоративній конторі.

До школи Дмитро пішов в 1944 році в містечку Буда-Кошельово Гомельської області. В 1946 році батько Дмитрика Семен Данилович був демобілізований та призначений на службу в Молдові, куди вся сім’я і переїхала. Саме там хлопчик продовжував навчання у середній школі.

Після закінчення восьмого класу у 1952 році, вступив до морехідного  училища ім. Г.Я. Седова у Ростові-на-Дону, яке успішно закінчив та отримав диплом за  спеціальністю «штурман далекого плавання». Після проходження військового стажування Дмитро був направлений на роботу в Управління нафтоналивного флоту Чорноморського морського пароплавства.

З червня 1957 року  – працював на судах закордонного плавання: на танкерах «Чернівці», «Чкалов», «Бугульма» на посаді матроса 3-го, 2-го, а потім старшим помічником капітана. В 1963 році на протязі трьох місяців вчився на курсах удосконалення при Одеському  морехідному училищі.

Старшим штурманом т/х «Чкалов» Дмитро Семенович був призначений в 1965 році, а через рік, в жовтні 1966 року –  капітаном танкеру «Ленінград».

Після того, як 20 січня 1967 року наказом ММФ Управління нафтоналивного флоту було перетворене у Новоросійське морське пароплавство, Дмитро Семенович, разом з судном, був переведений туди на роботу.

В НМП працював  капітаном на танкерах «Ленінград», «Пенза», «Гродно», «Владимир» включно до 7 серпня 1981 року, тобто до  часу переводу його в морський торговельний порт «Южний».

І ось настав той час, коли життя Дмитра Семеновича Титова кардинально змінилося! В морський  порт  «Южний» Дмитро Семенович був прийнятий 21 липня 1981 року на посаду капітана портового нагляду. А у квітні 1983 року –  призначений  заступником капітана порту Нєзавітіна С.Я., замість Челнокова Валентина Вікторовича, який перейшов у портовий флот капітаном буксиру «Базальт».

На посаді заступника капітана порту Дмитро Семенович працював безперервно 16 років. Був заступником Незавітіна С.Я., Кокшарова Г.А., Пруського В.Н., з обов’язками заступника капітана порту, а також з обов’язками капітана порту в період відсутності капітанів (закордонні відрядження, відпустки), Дмитро Семенович успішно справлявся.

1 січня 2000 року Дмитро Семенович Титов був переведений на посаду старшого капітана інспекції державного портового нагляду (ІДПН), яка являється основною в службі  капітана порту. Колектив інспекції – це справжні досвідчені моряки, які багато років  ходили  на різних суднах, добре знайомі з безпекою мореплавства (в минулому-капітани суден, старші помічники капітана, старші штурмани та механіки). В інспекції вони в цілому відповідали за контроль, нагляд, безпеку мореплавства в акваторії порту, у тому числі, нагляд за портовим флотом, причальними спорудами, контроль за підтримкою глибин в акваторії порту та підхідних каналах.

Коротко про ІДПН можна сказати словами Дмитра Семеновича Титова, старійшини держпортнагляду порту «Южний»: «Основна задача інспекції державного портнагляду –  випустити з порту судно в морехідному стані з впевненістю, що воно прийде в наступний порт у повному порядку».

Дмитро Семенович користувався заслуженим авторитетом в колективі служби капітана порту.

За сумлінну працю та служіння морському флоту був нагороджений:

  • грошовими преміями за підсумками соціалістичного змагання серед суден Новоросійського морського пароплавства;
  • постановою Колегії ММФ і ВЦСПС знаком «Переможець соціалістичного змагання 1975 року»;
  • Почесною грамотою начальника ЧМП (1984 р), з 60-річчя морського флоту СРСР;
  • Почесною грамотою та цінним подарунком з 50-річчя  з дня народження та багаторічну сумлінну працю в системі ММФ СРСР, досягнуті успіхи у виконанні виробничих завдань та активну участь в суспільному житті порту;
  • грошовими преміями за активну участь в суспільному конкурсі «Працювати без травм та аварій»;
  • Почесною грамотою Державного департаменту морського та річкового транспорту України (2001р.)
  • медаллю «Ветеран праці»;
  • звання «Ветеран праці порту Южний» (1996 р.)

Віддавши 55 років служінню морському флоту, Дмитро Семенович 26 років з них працював, будуючи та розвиваючи морський торговий  порт «Южний»! На наш час він знаходиться на заслуженому  відпочинку, але не втрачає зв’язку з службою капітана порту.

Користуючись нагодою, вітаємо Вас, Дмитро Семенович, з Днем народження! Бажаємо Вам, щоб удача стала Вашим вірним супутником, щоб кожна хвилина життя була наповнена прекрасними почуттями радості та щирого здоров’я! Щоб всі бажання втілювалися, а мрії б обов’язково збувалися. Бажаємо в долі попутного вітру, гарної погоди, сонячних днів. Нехай діти та онуки радують своїми успіхами! Нехай навколо Вас завжди будуть рідні й дорогі люди, а в душі та на серці – спокій і щастя!