За останні п’ять маркетингових років обсяг експорту зерна через морські порти України збільшився майже в два рази: з 22,1 до 43,9 млн тонн. Це стало можливим за рахунок суттєвої модернізації термінальних потужностей і портової інфраструктури в ході реалізації проектів державно-приватного партнерства між АМПУ і бізнесом. Про це під час IV Міжнародної конференції «Зернові термінали: нові проекти, обладнання та технології» в Одесі повідомив начальник адміністрації морського пору «Южний» Максим Широков.

За словами Максима Широкова, реалізація інвестиційних проектів в українських портах триває і зараз. «Цього року в портах «Южний», «Бердянськ» і «Ольвія» завершено будівництво ще трьох зернових терміналів. Вони збільшать сучасні потужності з перевалки зернових ще на 6 млн тонн на рік. В цілому АМПУ за останні кілька років досягла домовленостей з бізнесом про інвестиції в розвиток терміналів і портової інфраструктури на суму понад 30 млрд грн. При цьому співвідношення державних і приватних коштів становить 1:5», — прокоментував хід інвестиційних проектів в портах керівник адміністрації порту «Южний».

Максим Широков також додав, що реалізація спільних проектів ДПП з будівництва перевантажувальних комплексів, терміналів, реконструкції та будівництва причалів триває в Миколаївському, Чорноморському, Одеському, Маріупольському та Южненському портах.

Головними напрямками експортних поставок зерна через українські порти залишаються країни Азії, Близького Сходу і Північної Африки, в той час, як країни ЄС зменшують імпорт зернових з України. Всього в портах України зараз діє 52 зернових терміналів.

IV Міжнародна конференція «Зернові термінали: нові проекти, обладнання та технології» пройшла 22 листопада в місті Одеса. Організаторами заходу виступили видавництво «Порти України» та ІАЦ «BlackSeaTrans».

Цього року конференція зібрала близько 200 учасників, серед яких: приватні і державні стивідорні компанії, виробники, експортери та імпортери зернових і олійних культур, інвестиційні компанії, банки, виробники обладнання та інші фахівці, що мають відношення до зернової галузі.