В рамках проведення Року Безпеки 30 жовтня службою морської безпеки адміністрації морського порту «Южний» було проведено спільні командно-штабні навчання щодо організації оповіщення та взаємодії з правоохоронними органами у випадку виявлення спроби проникнення на судно сторонньої особи.

В ході навчань черговий офіцер СМБ отримав повідомлення від працівника філії про виявлення спроби проникнення сторонньої особи на судно, яке відшвартоване біля причалу філії. Здійснивши необхідні доповіді, разом з начальником зміни ЗЗО та нарядом відділу прикордонної служби вживає заходів щодо виявлення та затримання сторонньої особи.

За командою начальника зміни ЗЗО патруль поліції охорони здійснив очеплення місця стоянки судна та спільно з нарядом ВПС «Південний» затримав невідомого громадянина з метою перевірки його документів та ідентифікації особи. В порядку взаємодії офіцер СМБ проінформував правоохоронні органи про виявлене порушення згідно зі схемою оповіщення.

В ході навчань особовий склад СМБ, ВПС «Південний» та поліції охорони впевнено та злагоджено відпрацював всі заплановані учбові питання, серед яких: порядок дій згідно встановленого алгоритму, доповіді керівництву, оперативність оповіщення правоохоронних органів і чергових служб безпеки суб’єктів господарювання морського порту «Южний».

Поставлені учбові цілі виконані в повному обсязі, мета навчань досягнута. За результатами проведених навчань проведено аналіз дій підлеглих та вказано на шляхи їх вдосконалення.