В адміністрації морського порту «Южний» значна увага приділяється безпеці на всіх рівнях та на кожній ділянці території і акваторії морського порту.

В рамках проведення Року Безпеки 27 вересня пройшли командно-штабні навчання з відпрацювання алгоритму дій працівників служби морської безпеки, оповіщення та взаємодії з правоохоронними органами у випадку отримання повідомлення про виявлення біля причалу філії невстановленого маломірного плавзасобу з невідомими особами на борту.

За умовами навчань, черговий офіцер отримує телефонне повідомлення про виявлення біля причалу філії невстановленого маломірного плавзасобу з невідомими особами на борту. Працівниками СМБ згідно відпрацьованого алгоритму та Плану взаємодії сповіщено про умовну нештатну ситуацію керівництво СМБ, змінний диспетчер адміністрації морського порту «Южний» та чергові правоохоронних органів.

Район швартування маломірного плавзасобу був очеплений силами співробітників поліції охорони, а підступи до небезпечної зони заблоковано працівниками загону загальної охорони. Здійснено посилення внутрішньооб’єктового та пропускного режиму.

Особовим складом ВПС «Південний» здійснено додаткові заходи з очеплення території причалу та проведено затримання умовних правопорушників з метою перевірки документів та встановлення їх особистостей.

В ході навчань особовий склад СМБ, ВПС «Південний» та поліції охорони впевнено та злагоджено відпрацював всі заплановані учбові питання. Серед них: порядок дій згідно встановленого алгоритму, доповіді керівництву, оперативність оповіщення правоохоронних органів і чергових служб безпеки суб’єктів господарювання морського порту «Южний».

Поставлені учбові цілі виконані в повному обсязі, мета навчань досягнута. За результатами проведених навчань проведено аналіз дій підлеглих та вказано на шляхи їх вдосконалення.