Кожна людина в житті прагне стати щасливою, прагне виконати своє призначення. Але не кожна зможе зрозуміти і відчути, що всі моменти, події в житті, люди, що зустрічаються на шляху – все веде до найголовнішого в житті – виконання свого призначення. Важливо просто навчитися відчувати навколишній світ, людей, які допомагають тобі на шляху і тоді перед тобою відкривається незвіданий світ зумовлений, визначений саме для тебе! Сьогодні ми будемо говорити про чудову людину, яка відчула, як мудро та обережно вела її доля до її призначення!

Сьоміна Наталя Василівна – начальник відділу навколишнього  середовища ДП МТП «Южний», член кореспондент Міжнародної Академії екології, безпеки людини і природи, екологічний аудитор, ветеран порту, фахівець, якого знають і поважають портовики.

Сьогодні у Наталі Василівни  – День народження!

Наталя Василівна працює в ДП МТП «Южний» з 1979 року. Починала, як інженер, потім провідний інженер, а з 2002 року до сьогодні вона – начальник відділу навколишнього середовища.

Наталя Василівна висококваліфікований та ініціативний фахівець. Має дві вищі освіти. Свої знання та багатий досвід вміло застосовує на практиці, вміє планувати роботу колективу та проявляє послідовність у своїх рішеннях. Високе почуття відповідальності за доручену справу, працьовитість та дисциплінованість сприяють високому авторитету Наталі Василівни в колективі.

Важливо сказати, що вона двічі  підтвердила кваліфікацію  екологічного аудитора, що зазначено у наказі  Мінприроди України. Про те, на якому рівні проводиться  екологічна робота  на підприємстві, говорять факти: «На ДП «МТП «Южний» впроваджена та функціонує  сертифікована система  менеджменту навколишнього середовища  у відповідності  з міжнародним стандартом  ISO 4001» . Крім того  ДП «МТП «Южний»  став переможцем 16-го Всеукраїнського конкурсу «Екологічна якість та безпека» в номінації «Розвиток чистих технологій виробництва». За роки плідної праці на благо рідного порту Наталя Василівна отримала безліч нагород від керівництва підприємства, Державного департаменту морського і річкового транспорту МІУ, органів місцевого самоврядування, вона також нагороджена  нагрудним знаком «Почесний працівник морського та річкового транспорту України.

Наталя Василівна народилася в Одесі 2 серпня 1955 року, але дитинство та шкільні роки провела в селищі Нові Білярі. Після закінчення восьми класів прийняла рішення вступати до Одеського технікуму промислової автоматики. Спеціальність – економіка та планування матеріально-технічного постачання.

За характером Наталя в юності була стійка і рішуча.  У технікумі, як і в школі була беззмінним комсоргом. Після навчання в технікумі потрапила за розподілом в місто Орел, на орловський завод навантажувачів. На заводі відпрацювала три роки, як належало молодому фахівцеві і повернулася на Батьківщину.

Протягом двох років працювала економістом відділу постачання заводу “Точмаш” в Одесі.

У 1978 році вийшла заміж. І вже у лютому 1979 року влаштувалася на роботу в порт “Южний” техніком відділу капітального будівництва.

Про перші роки роботи в порту Наталія Василівна згадує: “Мені в житті завжди щастило на хороших людей. Так ось, моїм наставником в ОКСі був Іван Данилович Давидов, досвідчений фахівець своєї справи, масштабна особистість і чудова людина. На жаль його немає з нами, але я його згадую з великою теплотою. Так, він строго ставився до підлеглих, у нас була залізна дисципліна, але ми всі дуже багато чого в нього навчилися, зокрема, відповідальному ставленню до роботи. Під його керівництвом будувалися всі об’єкти порту, навантаження були великі, але працювати було дуже цікаво.”

У відділі Наталія Василівна працювала до 1990 року. Паралельно в цьому ж році закінчила Одеський інститут народного господарства за спеціальністю “Економіка і планування матеріально-технічного постачання”. А у 1999 році закінчила Одеський гідрометеорологічний інститут за фахом “Менеджмент природоохоронної діяльності”, потім аспірантуру по цій же спеціальності.

Несподівано для самої себе Наталя Василівна прийняла рішення перейти в групу охорони навколишнього середовища, яка була в підпорядкуванні головного інженера Юрія Михайловича Омельченко і с тих пір успішно займається екологією в порту «Южний» і жодного разу про це не пошкодувала!

«Мабуть це і є моє покликання, просто я прийшла до цього не відразу. Це дуже складна, але тим не менш, моя улюблена робота, поза екології я себе просто не уявляю», –  визнається Наталя Василівна.

Герой однойменного фільму Ларго Вінч сказав: «Коли доля дає тобі шанс, не упускай його. Тільки так ти дізнаєшся для чого народився!» І справді, щасливих людей видно здалеку!

Шановна Наталя Василівно!

Колектив портовиків щиро вітає Вас з Днем народження!

Не існує віку у жінки, з кожним роком вона стає мудрішою, багатшою духовно, набуває особливого шарму і чарівності.

Тож бажаємо Вам знаходити в собі нові грані і можливості здійснення своїх мрій, ніколи не зупинятися на досягнутому і бути винятком з усіх правил. Унікальність Вашої душі, Вашого досвіду і є Ваша родзинка!  

Щастя, здоров’я та любові Вам на довгі роки!