Відділ пожежної та техногенної безпеки і мобілізаційної роботи та цивільного захисту проводить свою роботу за чотирма напрямками:
– пожежна та техногенна безпека;
– мобілізаційна робота;
– цивільний захист.

Відділ був створений для організації та здійснення заходів з пожежної та техногенної безпеки і мобілізаційної роботи та цивільного захисту і контролю за здійсненням цих заходів у суб’єктів господарювання, що проводять діяльність у морському порту.

Відділ пожежної та техногенної безпеки і мобілізаційної роботи та цивільного захисту є складовою частиною системи управління пожежної та техногенної безпеки і мобілізаційної роботи та цивільного захисту адміністрації морського порту «Южний».

Під керівництвом В’ячеслава Кононенка у відділі працюють енергійні досвідчені спеціалісти: Ігор Трофимчук, Сергій Пустовіт, Богдан Левченко та Андрій Себякін, які швидко та якісно виконують функції відділу.

Також працівники відділу беруть активну участь у спортивному житті адміністрації та неодноразово були переможцями спартакіади серед працівників адміністрації, а також переможцями та призерами змагань з футболу між філіями ДП «АМПУ».