Інженерна служба адміністрації морського порту «Южний» була створена для організації технічної експлуатації портових споруд та забезпечення їх робочого стану та ефективного використання. Також служба займається організацією будівництва нових об’єктів морського порту «Южний», забезпеченням планування та фінансування робіт з будівництва, реконструкції, технічного переоснащення, капітального та поточного ремонту.

Інженерна служба також здійснює взаємодію з проектними та підрядними організаціями, дозвільними та контролюючими органами, сприяє вводу в експлуатацію об’єктів будівництва та виробничих потужностей відповідно до затвердженої проектної документації тощо.

Інженерна служба складається з трьох відділів: відділи технічного нагляду і капітального будівництва та кошторисного відділу, в яких під керівництвом начальника інженерної служби Дмитра Віталійовича Карамана працюють 22 професіонали, досвідчені фахівці, які знаються на своїй справі.

У відділі технічного нагляду під керівництвом Віктора Заіки працюють Костянтин Карабанов, Кирило Ковалюк, Олексій Мельник, Лідія Кулик, Михайло Абдіров, Наталя Овчарова та Світлана Капішинська. Відділ капітального будівництва очолює Антон Стоян. З ним пліч-о-пліч працюють Сергій Тітар, Юрій Бужинський, Андрій Терентьєв, Світлана Михайлик, Олег Кудря та Євген Карабанов. У кошторисному відділі під керівництвом Ірини Мартинюк працюють Наталя Стружук, Тетяна Серебрякова , Галина Сергієнко, Альона Швець та Ольга Господінова.

Відділ гідротехнічних, інженерних споруд та капітального будівництва у грудні 2015 року був нагороджений грамотою начальника адміністрації як кращий підрозділ адміністрації морського порту «Южний».