Одним з найефективніших способів захисту населення при виникненні техногенних аварій з викидом небезпечних хімічних, радіоактивних та інших небезпечних речовин, використанні зброї масового ураження та звичайних засобів нападу є укриття населення у захисних спорудах цивільного захисту.

Для досягнення цієї мети в містах, селах, та на підприємствах створюється фонд захисних споруд. На підставі Графіку проведення комплексних перевірок захисних споруд цивільного захисту на 2018 рік фахівцями Южненського міського сектору Головного управління ДСНС України в Одеській області спільно з представником міського виконавчого комітету Южненської міської ради було проведено комплексну перевірку захисних споруд цивільного захисту адміністрації морського порту «Южний».

Основні питання перевірки:
– можливість приведення захисних споруд у готовність за планом та працездатність усіх систем життєзабезпечення;
– загальний стан захисних споруд, аварійні виходи;
– справність повітрозабірних і витяжних каналів, систем вентиляції, водопостачання, каналізації, електропостачання, зв’язку, автоматики та іншого інженерного обладнання;
– наявність та стан засобів пожежогасіння, температурно-вологісний режим і параметри повітряного середовища приміщень та захисних пристроїв.

За результатами перевірки захисні споруди цивільного захисту оцінені як готові до прийняття працівників адміністрації.