Служба капітана морського порту здійснює нагляд та забезпечує безпеку мореплавства у морському порту, на підходах до нього та в суміжних акваторіях.

Це добре згуртована команда з двадцяти шести фахівців, професіоналів, яку очолює в.о. Капітана морського порту Ігор Постоленко.

Завдяки службі капітана морського порту здійснюється нагляд за безпекою мореплавства у морських терміналах, розташованих у межах територій та акваторій, відокремлених від основної території та акваторії відповідного морського порту.

Служба капітана порту здійснює: перевірку суднових документів, дипломів, кваліфікаційних свідоцтв командного складу та членів екіпажів суден, нагляд за дотриманням вимог щодо порядку заходження суден у морський порт і виходу з нього, нагляд за дотриманням вимог щодо запобігання забрудненню навколишнього природного середовища, оформлення приходу суден у морський порт і виходу з морського порту в порядку, встановленому чинним законодавством, нагляд та контроль за підприємствами, що надають лоцманські послуги, і службою регулювання руху суден у межах акваторії морського порту.