Відділ екологічної безпеки адміністрації морського порту «Южний» створено для організації правових, організаційно-технічних та соціально-економічних заходів, спрямованих на виконання встановлених екологічним законодавством вимог.

У відділі працюють чотири фахівці: Наталія Смілянець, Олександр Мороз, Вікторія Фартушняк та Олена Харкавенко, які щоденно займаються розробкою ефективної системи менеджменту навколишнього природного середовища порту, координують дії і сприяють вдосконаленню діяльності підрозділів адміністрації морського порту «Южний» в цьому напрямку.

Компетентна та освічена команда фахівців організовує проведення ефективних заходів, спрямованих на раціональне природокористування, ресурсозбереження, забезпечення скорочення викидів в атмосферу та забруднених стоків в акваторію. Працівники відділу вивчають та сприяють впровадженню у виробництво досягнень науки і техніки з питань охорони навколишнього природного середовища. Вони також контролюють дотримання працівниками адміністрації вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони навколишнього природного середовища.

Фахівці відділу підвищують кваліфікацію в напрямку охорони навколишнього середовища, беруть активну участь у громадському та культурно-масовому житті адміністрації. Відділ брав участь в XV Всеукраїнському конкурсі «Екологічна якість та безпека». Адміністрація морського порту «Южний» стала переможцем в номінації «Екологічна ініціатива».

Також відділом щорічно здійснюється організація і проведення загальноміського дитячого конкурсу «Зелена хвиля», розробляються і впроваджуються плани заходів до проведення «Дня довкілля».