Служба безпеки мореплавства є самостійним структурнимпідрозділом, який створено з метою ефективного і професійного забезпечення безпеки судноплавства в зоні відповідальності порту, безпечної стоянки та обробки суден, контролю та підтримки оголошених глибин увідповідності до вимог діючих міжнародних та національних нормативних актів, Закону України «Про морські порти України» та вимог внутрішніх розпорядчих документів з цих питань.

До складу Служби входять шість працівників (сертифікованих внутрішніх аудиторів по СУБ). Андрій Белінський, Андрій Вязовський, Оксана Маслова, Ірина Захарова та Ганна Зварич – це потужна команда фахівців та професіоналів морської галузі, справжніх майстрів свого діла, які успішно виконують найголовніші завдання. Це організація і забезпечення роботи з планування, розробки, удосконалення і впровадження системи управління безпекою мореплавства, документальна розробка і практичне втілення ефективної системи управління безпекою судноплавства у адміністрації морського порту «Южний» та сприяння удосконаленню діяльності у цьому напрямку структурних підрозділів, діяльність яких пов’язана із безпекою судноплавства.

Служба також займається організацією забезпечення та виконання заходів, спрямованих на запобігання аварійних подій з суднами, пошук і порятунок людей та суден, а також ліквідацію небезпечних забруднень морського середовища в порту; розробка та виконання програм підвищення рівня безпеки судноплавства в порту тощо.