11 травня в адміністрації морського порту «Южний» відбулася спільна нарада. На порядку денному — впровадження організаційних заходів контролю з метою дотримання вимог нормативно-правових актів із забезпечення безпеки мореплавства та недопущення нещасних випадків в акваторії морського порту «Южний» та в межах пункту пропуску через державний кордон «Морський торговельний порт «Южний».

В ході обговорення приділялась особлива увага безпеці громадян, недопущенню нещасних випадків, які можуть призвести до летальних наслідків та вплинути на роботу морського порту «Южний».

Було наголошено, що згідно вимог Обов’язкових постанов по
морському порту «Южний», в межах режимної території і акваторії порту, а також на каналах заборонено ловити рибу, купатися, займатися іншими видами невиробничої діяльності, не пов’язаними з роботою порту.

Керівником ВПС «Південний» були приведені статистичні дані щодо значної кількості випадків порушень, пов’язаних з неправомірним знаходженням громадян в межах акваторії морського порту «Южний».

Крім того було зазначено, що несанкціоноване знаходження в акваторії порту, яка входить до меж пункту пропуску через державний кордон, тягне за собою адміністративну відповідальність громадян за порушення прикордонного режиму та встановленого порядку перебування в пункті пропуску через державний кордон України.

За підсумками проведеної наради було прийнято рішення про постійне інформування населення через засоби масової інформації щодо заборони доступу до акваторії морського порту «Южний» та розміщення відповідних інформаційних знаків у місцях відпочинку.

Відповідальність за дотримання режиму в контрольованому прикордонному районі згідно з вимогами чинного законодавства покладена на Новобілярську селищну раду.