Відділ тендерних процедур створений 13 червня 2013 року для організації роботи адміністрації морського порту «Южний» зі здійснення процедур закупівель товарів, робіт та послуг у відповідності до Закону України «Про здійснення державних закупівель» та з урахуванням Закону України «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності».

З 1.04.2016 року, з моменту набуття чинності закону «Про публічні закупівлі», робота відділу разом з адміністрацією морського порту «Южний» в цілому, перейшла на новий рівень. Тепер всі тендерні процедури проводяться на електронних майданчиках в системі «Прозорро», документи подаються у електронному вигляді.

Відділ тендерних процедур – це цілеспрямований, амбіційний, молодий та суто жіночий колектив, який складається з професійних менеджерів, економістів та юристів. Це Наталія Мошун, Олена Ракуленко, Наталія Волошанюк, Тетяна Кафтан та Марина Круль. П’ять професіоналів, що мають вищу юридичну, економічну та технічну освіту, які щороку проходять підвищення кваліфікації у сфері закупівель, відточуючи свою майстерність.

І, як наслідок, ВТП був визнаний та нагороджений дипломом як «Кращий підрозділ за 2015 рік» адміністрації морського порту «Южний». Працівники відділу беруть активну участь у громадському та культурно-масовому житті підприємства, у тому числі у заходах, які проводить Молодіжна організація адміністрації морського порту «Южний».