За інформацією Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, 27-28 лютого в Одесі та Одеській області очікуються складні погодні умови: сніг, ожеледь, на дорогах ожеледиця. Вітер північно-східний 17-22 м/сек. Видимість в снігу 200-500 м. Зниження температури вночі до -8 -10ºС морозу, вдень -6 -8°С морозу.

Відділ пожежної та техногенної безпеки, мобілізаційної роботи та цивільного захисту з метою уберегти вас і ваших близьких звертає увагу на безпеку поводження при погіршенні погодних умов.

При снігопаді мати в готовності інвентар для прибирання снігу. Власникам особистого автотранспорту утриматися від виїздів.

При отриманні інформації про хуртовини:
– утримайтеся від поїздок по місту на особистому автотранспорті;
– оскільки можливе порушення енергопостачання, то приготуйтеся до відключення електроенергії, закрийте газові крани;
– машину поставте в гараж, при відсутності гаража, машину слід припарковувати далеко від дерев;
– перебуваючи на вулиці, обходьте хиткі будівлі та будинки з нестійкою покрівлею;
– уникайте дерев, різноманітних споруд підвищеного ризику (мостів, естакад, трубопроводів, ліній електромереж);
– остерігайтеся частин конструкцій та предметів, що нависли на будівлях, обірваних проводів ліній електромереж, розбитого скла та інших джерел небезпеки. У сильні морози намагайтеся без потреби не виходити на вулицю. Особливо це стосується дітей.

Якщо все ж вийти необхідно, то ніколи не йдіть в холод на голодний шлунок – з’їжте щось гаряче, випийте чашку чаю або кави. Треба, щоб організм витрачав на обігрів енергію їжі, а не свою власну.

Обличчя і руки бажано змастити захисним жирним кремом, але ні в якому разі не зволожуючим, який містить у своєму складі багато води. Не допускати переохолодження організму і обмороження обличчя.

При необхідності надавати допомогу постраждалим. Намагайтеся тепло одягатися. Одяг повинен бути легким, щільним, з натуральних матеріалів. На морозі намагайтеся не стояти, а постійно рухатися, особливо, коли чекаєте на зупинці громадський транспорт. Якщо відчуваєте, що холод є зовсім нестерпним, а йти треба, то пересувайтеся перебіжками з зупинками в кафе, магазинах, під’їздах.

Дихати на морозі треба повільно, неглибоко і, бажано, носом. Носова порожнина влаштована таким чином, що, коли повітря доходить до бронхів і легень, то воно, як правило, встигає зігрітися.

Від сильних морозів страждають ніс, кінчики вух, пальці рук і ніг. Якщо ви сильно змерзли і перестали їх відчувати, то ні в якому разі не відігрівайте їх гарячою водою і не розтирайте снігом. Це може призвести до незворотних змін (некрозу) в тканинах організму. Найкраще загорнути обморожену частину тіла в суху теплу матерію (рушник, вовняну хустку і т.д.) і дати їй зігрітися.

Якщо чутливість кінцівок не повертається, то бажано відразу, без зволікання звернутися до лікаря. При необхідності звертайтеся до аварійно-рятувальної служби за телефоном 101.