13 лютого 2018 року службою морської безпеки були проведені практичні навчання з використанням так званих «учбових порушників». Захід пройшов у рамках проведення Року Безпеки та з метою перевірки якісного здійснення пропускного режиму на контрольно-пропускних пунктах адміністрації морського порту «Южний» та перевірки взаємодії з правоохоронними органами у випадку виникнення позаштатних ситуацій.

«Учбовим порушникам» були виготовлені та видані перепустки на право відвідування режимної території філії, в яких заздалегідь були внесені невідповідності та проведена заміна фотокарток власників перепусток. Цим суб’єктам в подальшому було поставлено завдання пройти на територію пункту пропуску через контрольно-пропускні пункти за недійсними перепустками.

Під час спроби потрапити на режимну територію працівниками загону загальної охорони СМБ на двох контрольно-пропускних пунктах філії були виявлені та затримані «учбові порушники». Згідно з відпрацьованим алгоритмом та Планом взаємодії про факти виявлення підозрілих осіб були оповіщені працівники поліції охорони та відділ прикордонної служби «Південний».

«Учбові порушники» були передані наряду ВПС «Південний» для подальшої перевірки та з’ясування їх особистості. В ході навчань було вдосконалено порядок взаємодії, а також перевірена готовність служби морської безпеки адміністрації морського порту «Южний» та правоохоронних органів до дій у випадку виникнення позаштатних ситуацій.