Адміністрацією морського порту «Южний» в 2017 році було проведено 194 процедури закупівлі (у тому числі за планом 2018 року), з них: відкритих торгів, в тому числі із публікацією англійською мовою, – 159 процедур; переговорних процедур, в тому числі за нагальною потребою – 35 процедур.

Адміністрація морського порту «Южний» в 2017 році також проводила торги на закупівлю товарів, робіт та послуг (у тому числі за планом 2018 року). Кількість проведених процедур складає: на закупівлю товарів – 62 процедури; на надання послуг – 127 процедур; на виконання робіт – 5 процедур.

Очікувана вартість закупівель, проведених в 2017 році, складає 2 317,9 млн. грн. з ПДВ, з них: по відкритим торгам – 2 242,4 млн. грн. з ПДВ; по переговорним процедурам – 75,5 млн. грн. з ПДВ.

Кількість учасників, які подали свої пропозиції за призначеними процедурами (відкриті торги та переговорні закупівлі) – 381 учасник.

Кількість завершених процедур закупівель, проведених в 2017 році (у тому числі за планом 2018 року), за результатами яких були укладені договори, – 111, з них по відкритим торгам – 79, по переговорним процедурам – 32.

До того ж у 2017 році адміністрацією морського порту «Южний» за результатами проведених відкритих торгів в електронній системі «Прозорро», були укладені договори на виконання робіт, які мають велике стратегічне значення для морського порту «Южний»:
– «Реконструкція морського підхідного каналу та внутрішніх водних підходів до глибоководних причалів морського порту «Южний» (будівельно-монтажні роботи) ;
– «Реконструкція водних підходів, маневрових зон та операційних акваторій біля причалів з урахуванням перспективного вантажообігу морського порту «Южний» в м. Южне Одеської області (Перша черга будівництва. Перший пусковий комплекс) (будівельно-монтажні роботи).

Економія у грошовому вираженні ,за результатами завершених торгів (з урахуванням двох торгів на днопоглиблення), складає 393,4 млн грн. з ПДВ – 17,5 % від загальної очікуваної вартості закупівель.

Крім того, Адміністрацією морського порту «Южний» на «Прозорро» проводяться допорогові закупки, які не підпадають під дію Закону України «Про публічні закупівлі», але здійснюються з дотриманням принципів проведення публічних закупівель.

В 2017 році на закупівлю товарів, робіт та послуг було оголошено 150 процедур допорогових електронних закупівель, очікувана вартість яких складає 23,27 млн грн. з ПДВ. За результатами завершених процедур укладено 118 договорів на суму 15,38 млн грн. з ПДВ.