Минулого тижня в адміністоації морського порту «Южний» пройшли командно-штабні навчання з відпрацювання алгоритму дій працівників служби морської безпеки (СМБ), оповіщення та взаємодії з правоохоронними органами у випадку виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах адміністрації порту, а саме виявлення на території одного із портових засобів підозрілого предмету, схожого на вибуховий пристрій. Навчання проводились в рамках Року Безпеки, яким був оголошений 2018 рік.

За умовами навчань, патруль — працівники охорони адміністрації порту та співробітники підрозділу поліції охорони — під час здійснення спільного патрулювання на причалі біля опори суднонавантажувача виявив підозрілий предмет, зовнішньо схожий на вибуховий пристрій.
Працівники СМБ, згідно відпрацьованого алгоритму та Плану взаємодії, сповістили про це керівництво СМБ, змінного диспетчера адміністрації порту та чергового правоохоронних органів.

Спільно зі співробітниками поліції охорони та відділу прикордонної служби «Південний» було організовано виведення всіх осіб з «небезпечної зони» та блокування доступу до неї. Відповідним підрозділом правоохоронних органів «небезпечний предмет» був умовно знешкоджений.

Під час навчань всі учасники вдосконалили порядок оповіщення і взаємодії. Також було перевірено готовність служби морської безпеки адміністрації морського порту «Южний» і правоохоронних органів до дій у випадку виникнення нештатних ситуацій на портових засобах порту «Южний».