В адміністрації морського порту «Южний» значна увага приділяється безпеці та заходам з її підтримки на всіх рівнях та на кожній ділянці території і акваторії морського порту.

Адміністрацією морського порту «Южний» спільно з правоохоронними органами запроваджено комплекс заходів з забезпечення належного рівня безпечного функціонування порту.

Минулого року за ініціативи адміністрації морського порту «Южний» спільно з Одеським прикордонним загоном було розроблено, погоджено та затверджено «План заходів щодо забезпечення безпеки в морському порту «Южний», який передбачає розробку перспективного проекту будівництва та облаштування на ділянках траси М-28 Одеса — Южний двох багатофункціональних контрольно–пропускних пунктів з метою здійснення контролю осіб і транспортних засобів, що потрапляють в зону прикордонного та митного контролю порту «Южний». Реалізація плану заходів передбачає довготривалий період, проте окремі пункти цього плану вже виконані, а саме:
– виготовлено та встановлено дорожні знаки «Контрольований прикордонний район»;
– розпочато встановлення знаків щодо заборони риболовлі, купання та здійснення будь–якої невиробничої діяльності, не пов’язаної з роботою порту в межах режимної території і акваторії порту, яка включає акваторію Аджалицького лиману та водний простір, обмежений дугою кола радіусом 2 милі (3,704 км) від будинку берегової радіолокаційної станції;
– запроваджено здійснення систематичного інформування населення через засоби масової інформації та офіційні сайти адміністрації щодо порядку перебування та обмежень у Контрольованому прикордонному районі.

Лиманською РДА проведені профілактичні заходи з недопущення створення стихійних місць відпочинку з вільним доступом до морського каналу порту та об’єктів критичної інфраструктури порту з боку моря. З метою узгодження організаційно-правових питань розробки перспективного проекту будівництва двох контрольно-пропускних пунктів створено міжвідомчу робочу групу. Для координації подальшої діяльності та звітування щодо реалізації поточних етапів Плану адміністрацією морського порту «Южний» регулярно проводяться засідання Комітету безпеки морського порту «Южний».

Найближчим часом у січні з метою моніторингу реалізації Плану заходів заплановано проведення чергового засідання Комітету безпеки морського порту «Южний» із залученням представників Лиманської РДА, ГУНП в Одеській області, Одеського прикордонного загону ДПСУ, Управління Укртрансбезпеки в Одеській області, Служби автомобільних доріг в Одеській області та служб безпеки портових операторів морського порту «Южний».