Новорічний період — найкращий час для підбиття підсумків року, що минув. Для адміністрації морського порту «Южний» 2017-й був насичений подіями у різних сферах: починаючи з амбітних проектів з днопоглиблення і закінчуючи змаганнями з профмайстерності. Давайте згадаємо разом, яким був 2017 рік в історії адміністрації морського порту «Южний».

Початок року був по-справжньому спортивним: протягом лютого відбувався кубок порту «Южний» з міні-футболу, в якому брали участь команди підприємств, що здійснють свою діяльність у акваторії порту. Володарем кубку стала команда адміністрації Чорноморського порту «Черноморск».

Протягом лютого також проходили традиційні зустрічі трудових колективів всіх структурних підрозділів, відділів та служб з начальником адміністрації та головою профспілкового комітету.

Традиційно в адміністрації морського порту «Южний» пройшли урочисті заходи на честь святкування Міжнародного жіночого дня 8 Березня. Цей місяць також запам’ятається пригодницьким піратським квестом, в якому взяли участь 50 дітей працівників адміністрації, а також турніром з міні-футболу серед збірних команд філій ДП «Адміністрація морських портів України» —тут кращою стала команда Чорноморського морського порту.

Квітень розпочався з традиційної весняної толоки — до масштабного прибирання приєдналося близько 150 працівників. А невдовзі морський порт «Южний» з ознайомчим візитом відвідав представник P&O Maritime FZE — одного з найбільших світових портових операторів. Завершився квітень екологічним фестивалем «ЧистоFest», в якому також взяв участь колектив адміністрації порту «Южний».

Напередодні свята Великої Перемоги працівники адміністрації вшанували пам’ять героїв, а також на згадку про загиблих моряків спустили на воду вінок та квіти. Колектив адміністрації порту «Южний» взяв участь в урочистому параді до Дня Перемоги.

Крім того було подписано Меморандум про взаємодію профспілкових організацій між профспілкою адміністрації морського порту «Южний» та профспілкою працівників водного транспорту ПРМТ СМП «Октябрськ». Працівники адміністрації не залишилися осторонь святкування Дня вишиванки, прийшовши 18 травня на роботу у національному одязі.

Травень залишиться в історії порту завдяки підписаню 18 числа контракту з китайською компанією China Harbour Engineeringб Company Ltd. (CHEC), згідно з яким підрядник виконує днопоглиблювальні роботи в акваторії порту «Южний». Мова йде про проект з реконструкції водних підходів, маневрових зон та операційних акваторій з урахуванням перспективного вантажообігу морського порту «Южний», обсягом 4,4 млн куб. м та вартістю більше 1 млрд. грн.

25 травня адміністрація порту «Южний» урочисто підписала другий контракт з компанією CHEC про проведення робіт з днопоглиблення в порту в рамках проекту «Реконструкція морського підхідного каналу та внутрішніх водних підходів до глибоководних причалів № 5-6 порту «Южний», обсягом 3,5 млн куб. м та вартістю 586 млн грн.

Також у травні збірна команда інтелектуалів адміністрації морського порту «Южний» стала переможцем у щорічній грі «Брейн-ринг» серед команд АМПУ.

Адміністрація порту «Южний» відома своєю гостинністю. У гості до адміністрації завітали учні Києво-Печерського ліцею «Лідер» та учні спеціалізованої одеської школи «Гармонія». Напередодні святкування четвертої річниці з дня заснування адміністрації морського порту «Южний» було оновлено Дошку пошани.

У червні також відбулося укладання договору між адміністрацією морського порту «Южний» та компанією Novadeal LTD (дочірнє підприємство групи компаній DEME Group, Бельгія) про експлутаційне днопоглиблення в порту «Южний».

Цього ж місяця пройшло урочисте відкриття оновленого відділу прикордонної служби «Південний» Одеського прикордонного загону. Молодіжна організація адміністрації порту «Южний» за підтримки профспілкового комітету провела першу інтелектуально-розважальну гру «Логіка проти інтуїції», де зійшлися чоловіче мислення та жіноча логіка. У адміністрації традиційно відзначили День Конституції України урочистим зібранням. Завершився червень святкуванням Дня працівників морського та річкового флоту — на заході були присутні почесні гості.

4 липня до порту «Южний» прибула перша частина днопоглиблювального флоту китайської компанії CHEC. До 39-ї річниці з дня заснування порту «Южний» адмінінстрація організувала масштабний велопробіг. Пізніще порт «Южний» відвідала делегація Ризького торгового порту у складі голови та членів правління з метою ознайомлення з роботою портової галузі в Україні та обміну досвідом. 20 липня розпочалась реалізація амбітного проекту «Реконструкція водних підходів, маневрових зон та операційних акваторій з урахуванням перспективного вантажообігу морського порту «Южний».

В адміністрації також відзначили 26-ту річницю незалежності України. 24 липня в акваторію порту прибув самовідвозний трюмно-рефулерний землесос Tongli, а 24 серпня днопоглиблювальний флот компанії CHEC прибув в порт «Южний» у повному обсязі.

1 вересня МНТ «Південний» вперше за останні 5 років поновив свою роботу. У вересні близько 60 хлопчиків та дівчаток, чиї батьки працюють в адміністрації морського порту «Южний», здійснили екскурсію на їх робочі місця у рамках традиційного заходу «Робота моїх батьків».

10 жовтня в адміністрації морського порту «Южний» відбулось засідання Комітету безпеки порту. На честь Дня захисника України в адміністрації порту «Южний» пройшов урочистий захід, а наприкінці жовтня учнів міста Южне накрила «Зелена хвиля» — конкурс екологічного виховання. 31 жовтня в адміністрації обговорили питання щодо конвенції про контроль суднових баластних вод.

На початку листопада делегація адміністрації порту «Южний» відвідала Управління Ризького Вільного порту та ДП «Дирекція Клайпедського державного морського порту». В цей же час до порту «Южний» прибули днопоглиблювальні судна компанії Novadeal LTD (дочірнє підприємство групи компаній DEME Group, Бельгія).

10 листопада з метою перевірки якості та рівню виконання робіт за проектами з днопоглиблення адміністрацію відвідали гості з Китаю: віце-президент компанії CHEC Ву Ді та заступник генерального директора компанії СССС Квін Бін. Порт «Южний» у рамках навчального процесу відвідали студенти воднотрпнспортних та шельфових споруд морського університету.

На кінці місяця голова адміністрації порту «Южний» Максим Широков відвідав міжнародну зустріч представників портів та експертів портової галузі Грузії, Пакистану, Південної Кореї, Фіджі, В’єтнаму та України в порту «Пусан», що в Південній Кореї. В рамках зустрічі також пройшов Експертний семінар з питань розвитку портової галузі.

У грудні порт «Южний» відвідали представники китайських засобів масової інформації в рамках зустрічі «Один пояс — один шлях». Тим часом в порту «Южний» обговорили проект генерального плану розвитку порту. За три тижні до кінця року портові оператори порту «Южний» досягли показників вантажообігу 2016 року, а саме 39375,2 тис. т. На 28 грудня об’єм виконаних робіт з днопоглиблення за проектом «Реконструкція водних підходів, маневрових зон та операційних акваторій з урахуванням перспективного вантажообігу морського порту «Южний» сягнув фінішної позначки, передбаченої контрактом — 4 393 075 куб. метрів.

У різні періоди року у рамках Спартакіади працівники змагалися у таких видах спорту:

волейбол, перетягування канату, «Тато, мамо, я — спортивна сім’я», настільний теніс, спортивна риболовля, плавання, більярд та шахи.

Також протягом року кращих у професії обирали серед матросів, водіів, безопасників, медсестер, та енергетиків. Багатим рік був на історичні вікторини та фотоконкурси.

В грудні 2017 року компанія CHEC стала генеральним спонсором Кубка порту «Южний» з міні-футболу. Було повністю реалізовано план навчать «Сині конверти» — зокрема навчання пройшли 20 разів.

За 2017 рік вантажообіг морського порту «Южний» виріс на 6,6% і склав 41 млн 897 тис. тон.