Наша розмова сьогодні піде про людину, яка присвятила своє життя морській галузі та яка добре відома не лише южненським морякам, але і багатьом одеситам, а саме про Леоніда Павловича Чайковського. Його величезний професіоналізм та досвід нерозривно пов’язані з розвитком морської галузі нашої країни, що безумовно, дозволяє зарахувати Леоніда Павловича до видатних особистостей не лише в масштабах Одеси, але й України.

Народився Леонід Павлович 1 січня 1944 року у районному центрі Червоні Вікна Одеської області, але шкільні роки пройшли в місті корабелів Миколаєві. Після закінчення школи у 1962 році, працював на суднобудівельному заводі, потім поступив на судноводійний факультет Одеського вищого інженерного морського училища (ОВІМУ).

Під час практики Леонід Павлович Чайковський ходив матросом на теплоході «Митіщі». А в 1967 році, біля острову Мадагаскар у Індійському океані, він приймав участь у спасінні від пожежі екіпажу Югославського судна «Требіньє». Леонід Павлович перший піднявся на борт аварійного судна, за що був нагороджений іменним годинником від міністра морського флоту СРСР.

Після закінчення ОВІМУ Леонід Павлович працював на суднах Чорноморського морського пароплавства, загалом за його плечима більше 30 років роботи в морській галузі.

В 1973 році Леонід Павлович, будучи другим помічником капітана, приймав участь в прийомі першого великотонажного балкера «Зоя Космодем’янська», а в 1977 році – став на ньому капітаном. В 70-х роках це судно доставляло в порт Южний комплектуюче устаткування для Одеського припортового заводу, в тому числі амонієві конвертори, привозило з Японії металеві труби великого діаметру для прокладки магістрального газопроводу Уренгой – Помари – Ужгород, за що Леонід Павлович отримав знак РЕВ (рада економічної взаємодопомоги) та був нагороджений орденом «Знак Пошани».

Леонід Павлович Чайковський працював на Дальньому Сході, Сахаліні, Заполяр’ї, в усіх регіонах світу. На теплоході «Свобода» перевозив військові вантажі в Перській затоці. За участь в бойових діях отримав медаль «Захисник Вітчизни».

На своєму життєвому шляху він був капітаном науково-дослідницького судна «Академік Сергій Корольов», на суднах «Яуза», «Капітан Мезенцев», «Капітан Васильєв», «Капітан Кушнаренко», «Ямбург» та інших.

В період 1994-1995рр Леонід Павлович працював віце-президентом ЧМП з безпеки мореплавства, з 1995 по 1996 роки – був капітаном – наставником ЧМП. В 1996-1997рр. знову працював на «своєму» балкері «Зоя Космодем’янська». З 1997 по 1999 роки Леонід Павлович – заступник голови Укрморрічфлоту, а з 1999 по 2002 роки – виконував обов’язки начальника Держфлотінспекції України, був капітаном-наставником ДП «Дельта-лоцман», приймав участь в створенні наглядових та контролюючих органів з безпеки мореплавства.

З 2003 року Леонід Павлович Чайковський -капітан морського порту «Южний».

Він входить в плеяду «старійшин» капітанів портів України, є заступником голови Ради Капітанів морських портів України, членом наглядової Ради Одеської національної морської академії (ОНМА), членом асоціації капітанів Одеси, членом Ради порту «Южний», Головою державної екзаменаційної комісії Національного університету «Одеська морська академія».

Маючи великий досвід у мореплавстві, Леонід Павлович проводить значну роботу за наглядом та контролем щодо забезпечення безпеки мореплавства суден у портових водах та на підходах до порту.

Чайковський Леонід Павлович – професіонал з великої літери з загальним трудовим стажем майже 57 років!

Леонід Павлович Чайковський – учасник бойових дій (1997р), Ветеран праці України (2001р.)
За довгорічну працю на морському транспорті Леонід Павлович нагороджений:
– пам’ятною медаллю «За будівництво магістрального газопроводу «Союз», 1989 р;
– Почесною грамотою державної адміністрації морського і річкового транспорту України за зразкову підготовку спеціального рейсу на теплоході «Тарас Шевченко» та виявлені при цьому компетентність і високий професіоналізм у забезпеченні всіх аспектів безпеки мореплавства, виконанні відповідальних функцій служб порту (1999р.);
– знаком «Почесний працівник морського і річкового транспорту» Укрморрічфлотом (2003р.);
– Почесною грамотою інспекції з питань підготовки та дипломування моряків за особистий внесок у підготовку Положення про порядок присвоєння звань особам командного складу морських суден. (2005р.);
– нагрудним знаком «За значний внесок в розвиток національної системи підготовки та дипломування моряків», 2006 р;
– Почесною Відзнакою Одеської обласної ради за сумлінну працю, вагомий внесок у соціально-економічний розвиток Державного підприємства «Морський торговельний порт «Южний» та з нагоди Дня незалежності України, 2006 р;
– «Почесний працівник» транспорту України Міністерства транспорту ту зв’язку України, 2009 р;
– Подякою Міністерства транспорту та зв’язку України за високий професіоналізм, проявлений під час здійснення заходів по заведенню теплохода «Беріськ» до причалу державного підприємства «Одеський морський торговельний порт» в складних метеоумовах, 2009 р;
– Подякою Міністерства інфраструктури України за багаторічну плідну працю, вагомий особистий внесок у розвиток морської галузі та високопрофесійний підхід до виконання своїх посадових обов’язків, 2012 р.
Також Леоніду Павловичу Чайковському у 1999 році, Указом Президента України, було присвоєно почесне звання «Заслужений працівник транспорту України».

Коли біля штурвалу досвідчений капітан, завжди є впевненість в майбутньому. Під наглядом Леоніда Павловича Чайковського вже більше 15 років заходять судна під вантажні операції до причалів Аджаликського лиману. І в свої 74 роки він продовжує працювати на цій відповідальній посаді, реалізує великий досвід та наглядає за виконанням нормативних документів з безпеки мореплавства.

Ми бажаємо Вам, Леоніде Павловичу, міцного здоров’я та довгих років життя!