Знайомтесь! Перший електронний експерт з конфлікту інтересів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) – ДоброЧесноБот, версія 1.0.

Він допоможе Вам скласти звернення до НАЗК, якщо Ви маєте сумніви щодо наявності конфлікту інтересів, а також розкладе поняття конфлікту інтересів буквально по полицям.

Ідея створення чат-бота виникла після виходу в світ Держслужбовця Тараса (іншого бота, запущеного нещодавно ГО «Антикорупційний штаб») та реалізована співробітником НАЗК завдяки його участі у тренінгу на «Фабриці Ботів» (громадському проекті з навчання по створенню чат-ботів для гуманітаріїв).

Передумовами створення програми, яка консультуватиме заявників з питань роз’яснення конфлікту інтересів, є надходження до НАЗК значної кількості звернень, які не відповідають вимогам законодавства, або ж до звернень не додаються документи, що дають можливість надати ґрунтовне роз’яснення.

Очікується, що користування ДоброЧесноБотом допоможе суб’єктам Закону України «Про запобігання корупції» отримати оперативну відповідь на питання, що їх турбують, та оптимізувати роботу НАЗК.

ДоброЧесноБот покликаний допомогти обом сторонам процесу: заявникам – отримати відповідь по суті, або зрозуміти, що їх звернення в даному випадку не потрібно взагалі, а співробітникам – зекономити робочий час й отримати надію, що в майбутньому деякі інші їх рутинні функції будуть автоматизовані та передані електронному помічнику.

Чат-бота знайти дуже легко. Для цього потрібно зайти або у Фейсбук-мессенджер або в свій Telegram та набрати у стрічці пошуку: ДоброЧесноБот. Коли Ви перейдете на знайдений профайл залишиться тільки натиснути кнопку «Почати» й насолоджуватись спілкуванням. Далі він сам Вам все підкаже. Якщо раптом захочете повернутись на початок діалогу пропишіть в строці повідомлення: /start і бот перезапуститься заново.

На Фейсбук-сторінці ДоброЧесноБота зможете дати свій відгук та оцінити як якість отриманої послуги, так і почуття гумору нашого чат-боту.

Бажаємо Вам приємного спілкування!

P.S. На створення чат-боту не була витрачена жодна копійка з державного бюджету або міжнародних фондів.

PP.S. За власним твердженням ДоброЧесноБота він ще вчиться, тому ближчим часом чекаємо від нього на відповіді на інші хвилюючі питання.