З метою координації дій, сил, протидій у разі надзвичайних ситуацій наказом начальника адміністрації порту «Южний»» в 2016 році була введена в дію експериментальна програма «Сині конверти». Її завдання — відпрацювання сигналу «Тривога» в усіх напрямках безпеки: мореплавства, морської, екологічної, дорожнього руху, пожежної та техногенної, а також охорони праці.

Менше ніж за два роки існування «Синіх конвертів» в порту «Южний» навчання за зазначеними напрямками проводились близько 70 разів, зокрема цього року — 22.

Згідно плану заходів в порту виконувалися навчання різних форм складності, наближених до реальних умов в ситуаціях, які загрожують безпеці мореплавства та життю людей. Додамо, що в проведенні та організації навчань і тренувань активну участь брали портові оператори та суб’єкти господарювання, які працюють в акваторії порту. Під час навчань всі учасники систематично демонстрували високий професіоналізм та готовність взаємодії з адміністрацією порту «Южний».

Нагадаємо, що програма навчань «Сині конверти» була затверджена наказом начальника адміністрації порту «Южний» від 28.11.2016 № 846. Тоді ж був ухвалений план навчань з перспективного розвитку порту, згідно вимог закону України «Про морські порти України» та рекомендацій ІМО.
Вимоги наказу виконані в повному обсязі.